Zamość: Padwa Zamość dla rodzin [ZDJĘCIA]

  • 14.06.2022, 06:38
  • Tomasz Tomczewski
Zamość: Padwa Zamość dla rodzin [ZDJĘCIA] Fot. Padwa Zamość W festiwalu brały udział całe rodziny.
Co prawda w rozgrywkach piłki ręcznej trwa właśnie przerwa, ale nie znaczy to, że Padwa Zamość próżnuje. W niedzielę klub już po raz ósmy zorganizował Festiwal Sportu dla rodziny w ramach zadania „Aktywni i zdrowi”.

W zamojskim Parku Miejskim przy pięknej pogodzie bawiły się i rywalizowały w wielu sportowych konkurencjach całe rodziny mieszkańców naszego regionu. Organizatorzy zadbali o to, aby w programie Festiwalu znalazła się oferta zarówno dla najmłodszych, jak również dla ich rodziców, a nawet dziadków.

Były więc dmuchańce, kajaki, rowerki wodne, rzuty piłką do celu, pokazy zumby i akrobatyki sportowej. Dzieci brały udział w rozmaitych konkursach, w których nagrodami były gadżety związane z Padwą oraz słodkie niespodzianki. Skorzystać można było również z dobrodziejstwa tlenoterapii oraz porad fizjoterapeutów i dietetyków. Na specjalnie rozstawionej scenie prezentowały się zespoły muzyczne i taneczne, i tak przez kilka godzin! To jednak nie wszystko. Na boiskach do siatkówki plażowej przy OSiR-ze wszyscy chętni mogli zmierzyć się z graczami Padwy!

– Festiwal Sportu dla rodziny w ramach zadania „Aktywni i zdrowi” organizowaliśmy już po raz ósmy. Traktujemy to jako formę podziękowania dla kibiców, którzy wspierali nas przez cały sezon. Dzięki sponsorom oraz partnerom wszystkie atrakcje były nieodpłatne, a dodatkowo przygotowaliśmy sporo zabaw i konkursów, w których do wygrania były ciekawe nagrody – podkreślił wiceprezes MKS Padwa Zamość Sławomir Tór.

Trzeba przyznać, że festiwal spotkał się z dużym odzewem ze strony mieszkańców.

– Staram się być z dziećmi na każdym meczu Padwy, więc nie mogliśmy odpuścić takiej okazji. Wsiedliśmy na rowery i jesteśmy. Naprawdę jest w czym wybierać, a dzieci są wniebowzięte – powiedział nam pan Michał.

Zadanie współfinansowane zostało ze środków przekazanych przez: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Lubelskie, Powiat Zamojski i Miasto Zamość.

Tomasz Tomczewski

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szkoda
szkoda 15.06.2022, 12:57
troche za mało rozreklamowana impreza, przyszłabym z dziecmi ale nic o niej nie wiedziałam
ło matko
ło matko 15.06.2022, 11:42
co za homofobi, lpgqurwafobi. Jak tak można ? Tusku ratuj
Zamościanka
Zamościanka 15.06.2022, 11:35
Piękna inicjatywa!

Pozostałe