Bondyrz: Zapomniane muzeum

  • 30.08.2016, 13:10 (aktualizacja 05.09.2016, 08:44)
  • bn
Bondyrz: Zapomniane muzeum Bogdan Nowak
Muzeum Historyczne Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu (gm. Adamów) powstało dzięki kolekcjonerskiej pasji Jana Sitka, byłego żołnierza AK i WiN. Po śmierci tego niezwykłego człowieka placówką opiekuje się jego syn Edmund. Robi to od kilku lat, społecznie... Warto byłoby mu pomóc!

Mieszkańcy Zamojszczyzny są zwykle dumni ze swojej okupacyjnej, partyzanckiej przeszłości. Oddziały Armii Krajowej i m.in. Batalionów Chłopskich stawiły bohatersko czoła niemieckim, o wiele silniejszym najeźdźcom. Na ten temat napisano wiele książek. Z okazji kolejnych rocznic organizowane są też wielkie uroczystości, na których naszym samorządowcom nie brakuje w licznych wystąpieniach takich, wielkich słów jak patriotyzm, honor, ojczyzna, poświęcenie itd. (niestety, w wykonaniu niektórych osób brzmią one tylko jak czcze frazesy). 
Gdy jednak potrzebne jest konkretne działanie, nie brakuje wymówek (zwykle są to brakujące pieniądze, o które można byłoby się postarać np. z rożnych funduszy UE). 

(Więcej na ten temat w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia). 

bn

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe