Nielisz: Takiej imprezy tu nie było! Olejarska Dycha już ten weekend. Nie przegap!

  • 26.05.2022, 08:13 (aktualizacja 27.05.2022, 23:33)
  • Materiał nadesłany
Nielisz: Takiej imprezy tu nie było! Olejarska Dycha już ten weekend.… Fot. Nadesłane Olejarska Dycha to jedyna taka impreza w regionie.
29 maja w miejscowości Nielisz odbędzie się pierwsza edycja biegu Olejarska Dycha. Dzięki owocnej współpracy i wsparciu gminy Nielisz, Nadleśnictwa Zwierzyniec, gminnej szkoły, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ośrodka Hotel Marina wydarzenie zapowiada się doskonale!

Lista startowa została szczelnie wypełniona długo przed przewidzianym w regulaminie terminem zamknięcia zapisów online. Dla chętnych niewielka pula miejsc będzie jeszcze dostępna w biurze zawodów w dniu wydarzenia (koszt pakietu: 60 zł)

W pakiecie startowym biegacze otrzymają imienny numer startowy, pamiątkową chustę z logo wydarzenia, torbę bawełnianą, drewnianą łyżkę oraz książkę kucharską z limitowanej serii z przepisami wykorzystującymi olej rzepakowy. W pakiecie znajdą się także nasiona łąki kwietnej, dzięki czemu każdy biegacz będzie mógł przedłużyć wspomnienia z pierwszej edycji biegu w Nieliszu patrząc na kwitnące kwiaty.

Na trasie biegu będą 2 punkty z wodą, obsługiwane przez wolontariuszy ze szkoły w gminie Nielisz, a na mecie czekać będzie na wszystkich biegaczy posiłek regeneracyjny - pyszny krupnik. Będzie też okazja do degustacji świeżo wyciskanego oleju rzepakowego, o co zadba Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, organizator i pomysłodawca wydarzenia. Będzie zatem smacznie i zdrowo - warto bowiem wiedzieć, że olej rzepakowy ma 10 razy więcej cennych kwasów omega-3 niż oliwa.   

Dystans Olejarskiej Dychy to 10 km, a wytyczona trasa poprowadzi biegaczy wzdłuż charakterystycznych pól rzepaku i przez leśne ścieżki Nadleśnictwa Zwierzyniec aż do mety na malowniczej plaży Marina nad Zalewem Nielisz. Szansę, aby ukończyć bieg, będą mieli zarówno zaawansowani biegacze, jak i ci początkujący, ponieważ przewidziany limit 90 min to czas, który pozwoli bez pośpiechu zaliczyć wszystkim pełną “dychę”.  Każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal i posiłek.

Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach OPEN K/M oraz trzech kategoriach wiekowych K/M. Biegacze i biegaczki z miejsc I-III wspomnianych kategorii otrzymają pamiątkowe statuetki, a miejsce I-IV w kategorii OPEN K/M będą dodatkowo wyróżnione nagrodami finansowymi. Dla osób z branży olejarskiej, tj. przedstawicieli zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolników, przewidziana jest dodatkowa klasyfikacja w ramach Mistrzostw Polski Olejarzy. Klasyfikacja wiekowa i branżowa dublują się z OPEN.

Wydarzenie finansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe