Kiedy warto zdecydować się na ubezpieczenie na życie?

 • 25.05.2022, 19:02
 • Artykuł sponsorowany
but nad skórką od banana
Polisa na życie jest formą ochrony finansowej oraz wsparcia dla naszych bliskich w przypadku naszej śmierci. To my ustalamy wysokość oraz częstotliwość składek. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie? Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie odpowiedzią na to pytanie.

 

Podstawowe informacje o polisie na życie

 

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że ubezpieczenie powinno być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Tak więc podczas przeglądania ofert zwracajmy szczególną uwagę na to, co konkretnie jest nam oferowane. Miejmy na uwadze to, że suma składki oraz częstotliwość wpłat będą miały wpływ na ostateczną wysokość wypłacanego świadczenia. Dlatego też warto znaleźć kompromis pomiędzy oczekiwaną sumą ubezpieczenia a wysokością składki.

Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • Czas trwania polisy,
 • Wysokość składki,
 • Sumę ubezpieczenia,
 • Zakres ochrony,
 • Wielofunkcyjność polisy.

Ubezpieczenie życiowe jest ważną kwestią, dlatego każdy powinien samemu ocenić, czy taka forma ochrony jest mu potrzebna. Warto natomiast podkreślić, że w przypadku podstawowych polis suma miesięcznej składki nie jest szczególnie wysoka, dlatego też nasz budżet nie powinien tej kwoty zanadto odczuć.

 

Od czego może zależeć wysokość składki?

 

Jak już wspomnieliśmy, polisa na życie jest bardzo indywidualną umową. Na przykład na wysokość składki wpływ mogą mieć różne czynniki. Najważniejsze znaczenie ma:

 • Nasz wiek,
 • Przebyte choroby,
 • Nasz aktualny stan zdrowia,
 • Wykonywany przez nas zawód,
 • Długość zawartej polisy,
 • Częstotliwość wpłat,
 • Liczba wykupionych ubezpieczeń dodatkowych.

Wiele zależy więc od naszej aktualnej sytuacji życiowej. Jeśli chcemy znaleźć najbardziej korzystną ofertę, to warto skorzystać z kalkulatora polis, dzięki któremu szybko sprawdzimy, który ubezpieczyciel będzie mógł zaoferować nam polisę najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb – https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/0.html.

 

Dodatkowe funkcje polisy

 

Przede wszystkim miejmy na uwadze to, że w większości przypadków będziemy mieli możliwość zmiany poszczególnych parametrów polisy. Jeśli w naszej rodzinie pojawi się kolejne dziecko, to je również będziemy mogli włączyć do ubezpieczenia. Istnieje również możliwość skorzystania z polisy na życie z opcją inwestowania. Wówczas możemy zadecydować, w jaki fundusz zamierzamy lokować część z opłacanej przez nas składki.

Pamiętaj o tym, aby zdecydować się na taką polisę, która zapewni ci elastyczność. W naszym życiu zawsze może dojść do zmian, dlatego lepiej nie wiązać się umową, która nie pozwoli nam na przykład na zmianę wysokości składki. Dodatkowo z czasem mogą pojawić się nam dodatkowe potrzeby. Na przykład uznamy, że chcielibyśmy poszerzyć polisę o ubezpieczenie NNW dla naszego dziecka. Dlatego też zdecydujmy się na ubezpieczenie, które pozwoli nam na zmienianie poszczególnych parametrów polisy w przyszłości. Dzięki temu będziemy czuli się w pełni zabezpieczeni, ponieważ w razie czego będziemy mogli poszerzyć polisę o dodatkową pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miro
miro 26.05.2022, 11:29
niedawno skończyłem 30 lat i stwierdziłem, że czas się ubezpieczyć. w końcu nigdy nic nie wiadomo... wybór padł na hestię, bo spodobała mi się ich oferta. opinie słyszałem dobre, zobaczymy jak się sprawdzi.
finansowa zabawka
finansowa zabawka 25.05.2022, 19:50
Ebać ubezpieczenie. Przestaje pić i rząd głoduje z braku wpływów z akcyzy. Bo już mnie wwqurfia jak pod swoje rodziny dają kasę. Zobaczymy za rok jak taki sponsoring i rozdawnictwo, a popytu na obligację nie ma. Sztucznych kursów walut też nie utrzymacie.

Pozostałe