Tomaszów Lub.: Prawie 9,5 tys. zł dla Laury. Macie wielkie serca!

  • 25.05.2022, 12:15
  • wd
Tomaszów Lub.: Prawie 9,5 tys. zł dla Laury. Macie wielkie serca! Fot. Pomagaj z nami
Podczas sobotniego charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty na leczenie podopiecznej Fundacji Parasol Roztocza, Laury Kuśmierczuk, zebrano prawie 9,5 tys. zł.

Klasyfikacja podium turnieju:

1 miejsce: Tomasovia Babeczki z rodzynkami

2. miejsce: Tomasovia Old Boy's

3. miejsce: Gmina Rachanie

Zebrane pieniądze przekazane zostały rodzicom Laury.

Laura Kuśmierczuk cierpi na skrajną postać tetralogii Fallota, inaczej artezję płucną, spowodowaną wrodzoną mutacją genetyczną - Zespołem Di George'a. Lekarze stwierdzili też u dziewczynki ubytek pomiędzy prawą i lewą komorą serca powodujący nieustanne mieszanie się krwi natlenowanej i odtlenowanej, czego skutkiem jest stałe niedotlenienie organizmu, tzw. sinica. Ale maleńka jest dzielna, co udowodniła już w pierwszym miesiącu życia, gdy zachorowała na wirus RSV. Przez kilka tygodni walczyła o życie. Udało się. Teraz rośnie, uśmiecha się, ale cały czas przyjmuje leki. Jej rodzice zdają sobie sprawę z tego, że w dalszym okresie życia być może niezbędne będą zabiegi cewnikowania, podtrzymujące prawidłową pracę serca ich córki.

Wiedzą też, że jest szansa na jej powrót do zdrowia. To przeprowadzenie serii skomplikowanych operacji na otwartym sercu, które skorygują istniejące wady. Zanim jednak do nich dojdzie, dziecko trzeba przygotować. Ważna jest rehabilitacja, analiza stanu zdrowia, podawanie leków, odpowiednia dieta. A to kosztuje, dlatego potrzebne jest każde wsparcie. Pieniądze na leczenie Laury można też wpłacać na konto Fundacji „Parasol Roztocza” z dopiskiem Laura Kuśmierczuk. Nr konta: 16 1750 1107 0000 0000 2793 6989.

wd

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Henryka
Henryka 26.05.2022, 00:28
Andrzej Bulicz

Pozostałe