Region: Zobacz, gdzie się wybrać z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki

  • 24.05.2022, 14:30 (aktualizacja 01.06.2022, 11:21)
  • wd, ez, lew
Region: Zobacz, gdzie się wybrać z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki Fot. GOK Łaszczów
W Zamościu 1 czerwca będzie sporo atrakcji dla najmłodszych. Na uwagę zasługują m.in. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Książnicy Zamojskiej, „Mała podroż historyczna” w Muzeum Zamojskim czy Dzień Dziecka na Sportowo w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Wyjątkowo długi Dzień Dziecka szykuje się też w kinie. Od 27 maja w repertuarze zamojskiego Stylowego będzie można obejrzeć m.in. „Detektywa Bruno”, film familijny, który oferuje sympatycznych bohaterów i bohaterki, wartką akcję, humor, a także prospołeczne przesłanie. Na dużym ekranie pojawią się też komedia animowana „Pan Wilk i Spółka” oraz „Dogtanian. Psi muszkieterier” – bajka dla najmłodszych kinomanów, inspirowana klasyczną powieścią Aleksandra Dumasa. Szczegóły na www.stylowy.net.

Jak co roku Dzień Dziecka organizuje też Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu, z tym że imprezę przesunięto z 1 na 3 czerwca. Tego dnia w godz. 16-19 na terenach rekreacyjnych nad Łabuńką zaplanowano m.in. zabawy z animatorem, będą też dmuchańce oraz konkursy z nagrodami.

1 czerwca Zamojski Dom Kultury i "Namysłowiacy" zapraszają na niezwykły koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu dla dzieci „Bajki Symfoniczne” - „Jaś i Małgosia” oraz „Stoliczku nakryj się” z muzyką Mariusza Matuszewskiego. Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 do 12 roku życia, ale i starszych.

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Zamojskie organizuje dla najmłodszych na „Małą historyczną podróż”. Na wydarzenie zaprasza w godz. 12.00 -14.00. Każdy uczestnik otrzyma mapkę-zdrapkę z wybranymi obiektami muzealnymi. Należy je odnaleźć i odebrać nagrodę – skarb ukryty przy każdym z nich. Dodatkowo mapy zostały opatrzone krótkimi opisami muzealiów. 

"Spotkanie z orkiestrą, widowiskowa oprawa i przystępne, łatwo zapadające w ucho melodie, to wszystko razem, pozostawi ogromne wrażenie i zachęci najmłodszych do dalszych podróży w świat muzyki"- zapewniają organizatorzy. Bajki będą grane trzy razy: o godz. 10, 12 i 17. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie biletowej Zamojskiego Domu Kultury oraz online. 

Czytanie jest słodkie” – cukierek dla każdego dziecka wypożyczającego książkę. To akcja Książnicy Zamojskiej im. St. Kostki Zamoyskiego z okazji Dnia Dziecka. Będzie też Piknik Rodzinny w Filii nr 1, ul. Wyszyńskiego 51a, godz. 11-15. W programie: głośne czytanie bajek, malowanie kreda, gry plenerowe.

Warsztaty w Bibliotece Głównej, ul. Kamienna 20, godz. 9-13. W programie: Drugie życie starej książki, „Bajki, zabawy i piosenki z naszego dzieciństwa” – międzypokoleniowe spotkanie dzieci z seniorami, „Żyj z pasją i spełniaj marzenia” – spotkanie z Jarosławem Morelowskim, pasjonatem śpiewania, liderem zespołu Baflo.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu zaprasza dzieci na wspólną zabawę na Krytej Pływalni. Wstęp wolny w godz. 18-20 1 czerwca.

  • Hrubieszów – 25 maja, godz. 15, Hrubieszowski Dom Kultury szykuje spotkanie z okazji Dnia Matki. Będą warsztaty makijażu, konsultacje kosmetyczne, kawka i herbatka. Zaprasza też dzieci na warsztaty „Prezent dla mamy”, podczas których będą mogły udekorować babeczki.
  • powiat biłgorajski

Biłgoraj – 30 maja 2022 odbędzie się Dzień Dziecka z Mistrzami Rolek. Będą warsztaty i pokazy. Start godz. 17.00 - Park Rolkarza przy OSiR, ul. Targowa.

Józefów – Spławikowe Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka odbędą się 4 czerwca przy stanicy wędkarskiej w Józefowie. W programie m.in. konkursy i zabawy edukacyjne, strażacka prezentacja ratownictwa wodnego, pokazy pływania łodziami.

Księżpol – Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu, 29 maja organizuje Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Początek o godz. 14 na placu przed GOK. W programie mini koncert, gry i zabawy, pokazy taneczne, pokaz sprzętu strażackiego. 

Tarnogród – Burmistrz Tarnogrodu i Tarnogrodzki Ośrodek Kultury zapraszają na Integracyjny Piknik. Odbędzie się on 29 maja na Przedmieściu Błonie. Początek o godz. 14. W programie m.in. festiwal talentów, malowanie twarzy, strefa rękodzieła i dobrego jedzenia, zjeżdżalnia dmuchana. 

Tereszpol-Kukiełki – Koło Gospodyń Wiejskich Kukiełczanki zaprasza na Dzień Dziecka. Wydarzenie odbędzie się 29 maja przy remizie OSP w Tereszpolu-Kukiełkach. Początek o godz. 14.00. W programie m.in. gry, zabawy, konkursy, dmuchańce, mała gastronomia, dyskoteka. 

  • powiat tomaszowski

Tomaszów Lubelski – Dzień Dziecka w Muzeum – 29 maja. Warsztaty wykonywania biżuterii, plastyczne i zwiedzanie wystaw. Zapisy do 26 maja pod numerem tel. 84 663 42 34. 

Tomaszów Lubelski – Grand Prix o Puchar Burmistrza w pływaniu. Zawody odbędą się 1 czerwca na krytej pływalni. O godz. 10 startują uczniowie szkół podstawowych, o godz. 11 szkół ponadpodstawowych i uczestnicy z kategorii open. 

Bełżec, przy zbiorniku wodnym Młynki, 5 czerwca, godz. 8. Zawody wędkarskie dla dzieci o Puchar Wójta Gminy Bełżec. 

Łaszczów (plac Łaszcza lub w przypadku złej pogody - GOK), 27 maja, godz. 18. "Spotkanie przy fontannie" czyli animacje dla dzieci, stoisko z zabawkami, niespodzianki, spektakl "Plastusiowe opowieści".

Majdan Górny, plac naprzeciw kościoła, 29 maja, godz. 14. Dzień Wiatru połączony z Dniem Dziecka. Będą koncerty, animacje i poczęstunek.

wd, ez, lew

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podział  zysków
Podział zysków 27.05.2022, 17:15
Pewnie pod PKO , NBP, albo jakąś Jednostkę wojskową. PKO rekordowe zyski ma to pewenie się podzieli z miastami gdzie filje mają

Pozostałe