Tomaszów Lub.: Pół wieku istnienia SOSW

  • 26.05.2022, 08:40
  • wd
Tomaszów Lub.: Pół wieku istnienia SOSW Fot. SOSW Tomaszów Lubelski Wychowankowie Ośrodka w ramach świętowania jubileuszu posadzili m.in. 50 roślin doniczkowych.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Tomaszowie Lubelskim obchodzi jubileusz 50-lecia swojej działalności. Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie upamiętniają tę rocznicę za pomocą wielu ciekawych przedsięwzięć.

W styczniu wychowankowie SOSW pod kierunkiem pedagogów przygotowali 50 kartek z życzeniami dla seniorów. Rozdali je przy okazji Dnia Babci i Dziadka. W marcu brali udział w konkursie na kartkę, plakat lub wiersz związany z obchodzonym jubileuszem. W kwietniu dołączyli do akcji upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim i działalność patrona ośrodka – Janusza Korczaka na rzecz dzieci w getcie warszawskim. Zrobili 50 żonkili, które są symbolem tej rocznicy. W tym samym miesiącu ośrodek przygotował „50 wspomnień w kadrze” oraz zorganizował plebiscyt na najlepszą fotografię z historii ośrodka „Szkoła dawniej i dziś”. Na przełomie kwietnia i maja na terenie parku miejskiego zorganizowano sportowe wydarzenie: sztafetę marszowo-biegową pracowników i uczniów pod hasłem „50 km na 50-lecie”. W maju wychowankowie posadzili też 50 kwiatów doniczkowych, które ozdabiają teraz pomieszczenia.

Od stycznia do chwili obecnej popołudniami i wieczorami dzieci biorą udział w bezpłatnych zajęciach na krytej pływalni oraz zumby i jogi. To w ramach akcji „50 spotkań z aktywnością ruchową na 50-tkę SOSW”.

Teraz nadszedł czas na podsumowanie roku jubileuszowego. Zaplanowano je na 27 maja. Część artystyczną szykują uczniowie i pracownicy SOSW.

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe