Hrubieszów: Atrakcyjna Noc Muzeów

  • 25.05.2022, 10:00
  • par
Hrubieszów: Atrakcyjna Noc Muzeów Do europejskiej Nocy Muzeów włączyło się także Hrubieszowskie Towarzystwo Regionalne im. S. Staszica. Turystom i mieszkańcom udostępniono do nocnego zwiedzania Zinówkę
Podczas ostatniej europejskiej nocy muzeów w Hrubieszowie można było obejrzeć skarb rzymskich denarów wydobytych w Cichobórzu. To największy, od ponad pół wieku, depozyt monet rzymskich odkryty na ziemiach polskich. Dla zwiedzających udostępniono po raz pierwszy także Zinówkę, rodzinny dom prof. Wiktora Zina.

Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie tylko na tydzień udostępniło Skarb denarów z Cichobórza. Po Nocy Muzeów skarb wrócił do pracowni muzealników. Wciąż czeka ich sporo pracy w związku z realizacją projektu "Skarb denarów z Cichobórza", który został sfinansowany ze środków przyznanych ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Podczas Nocy Muzeów uroczyście odsłonięto obraz Pawła Gajewskiego, wybitnego artysty z Drogojówki (gm. Trzeszczany). Nowy nabytek muzeum jest kolejną pracą malarza, która zasiliła zbiory hrubieszowskiej placówki. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 31.05.2022, 16:32
Nie dziwię się że tego kundla Wiktora Zina nie pochowali się w Hrubieszowie, tylko w Krakowie, bo jakby się pochował Hrubieszowie toby jego truchło szybko było przeniesione do towarzyszy zza Buga.. spławem przez Bug..
Oby nam  sie  bakksterom
Oby nam sie bakksterom 31.05.2022, 00:55
Zmniejszenie bezrobocia i mafii postkomunistycznej zapowiadał Pis hahahha qurfa . Oby do koryta i oby nam sie zyło lepiej. Bo hja tego nie odczówam. A nawet na wsi się pogorszyło.
Krzysiek
Krzysiek 31.05.2022, 12:30
Wszyscy kturzy wypowiadają się na temat naszego regionu albo albo są . niedouczenia albo wieś jest dla nich tylko damowym spichlerz,em a podstawa życia tylko rozrywka brak jakiejkolwiek datyseakci z samokrytyki brak rozsądku
Towariszcze i Upańe czas opuścić Polsze. Walczcie o donbas hahahah Tatknijcie…
Towariszcze i Upańe czas opuścić Polsze. Walczcie o donbas hahahah Tatknijcie tam flagę banderowską. Bo Lwowska rada w 2021 uznała rok 2022 za rok UPA . Lwów nie swiętował ale 31.05.2022, 00:50
Ostatnio jechałem specjalnie żeby zobaczyć Zinówkę. Zarośnięte to zaniedbane. Pewnie ktoś chciał czerpać zyski na utrzymaniu tego. Po za Zinem był i Prus i Leśmian, odnośnie autorów . pogrzebać bardziej to z pod hrubieszowskiej wsi pochodziła żona Chruszczowa. I kto chce zarabiać na pamięci regionu. TRH? To powinno być dobrowolne stowarzyszenie i nie ludzi z Domu Kultury polsko - radzieckiej. A to sie zrobiła mafia jak PZW , że siedzi banda starych rowariszczy i kase bierze za promowanie komuny lata temu .
komunistyczne prezesury
komunistyczne prezesury 31.05.2022, 00:01
Dziwie się że stara qurfa komunistyczna co oceniała za obecność na pochodach 1 Majowych dalej chodziła dumnie o laseczce. Mam nadzieje że nie żyje , ale kto wie może w TRH jest i teraz uczy o AK hahahah. Patologia regionalnych hien !!!!!!!!!!!
komunistyczne prezesury, gdzie każdy ma na kazkomunistyczne prezesury…
komunistyczne prezesury, gdzie każdy ma na kazkomunistyczne prezesury gdzie każdy ma na każdego haka. 30.05.2022, 23:47
Chyba coś tu pisałem o Ojcu Pana Zina i że był kościelnym w prawosławnej cerkwi w Borodycy ? Prawda, czy nie . Bo jak chodziło o cuda to wyłudzali ile mogli. Takie lokalne pogłoski. TRH powinno zweryfikować.
Ścierfo dalej ma takie prawa że mąż w MO a żona automatycznie nauczycielka…
Ścierfo dalej ma takie prawa że mąż w MO a żona automatycznie nauczycielka 30.05.2022, 23:54
A kim jest TRH hahaha Uczyli tylko dzieci głównie żony milicjantów w klasach podstawowych i politycznie weryfikowali kto zasługuje na karierę . Teraz to ścierfo ma emerytury i przemyka bokami, jak kiedyś jak mąż był oficerem gospodarczym to było kimś. Ale dorobili dzieci i dzieciom mieszkania to ścierfo zakupiło w Krakowie . Dzieci wstydzą się rodziców bo to zabita komuna . I tak się kręci ta patologia PRL -owska
komunistyczne  prezesury
komunistyczne prezesury 30.05.2022, 23:39
Widzę Hrubieszów reklamuje sie w ramach własnej wsi i w ramach własnych grup Komunistyczno-Rodzinno - układowych. Bo na regionalnej stronie dalej ściema że zatrudnią a mają już kogoś na etat.
Budowniczy  własnej  przestrzeni
Budowniczy własnej przestrzeni 27.05.2022, 16:00
Na takie przyjemności trzeba mieć czas mieć z kim i mieć za co. Wg Abrahama Maslowa, który był amerykańskim psychologiem. Na takie coś, mają czas osoby co układami dorobili się etatów. Jak przyjde zebany z budowy, to mam siłę po nocach muzeów łazić.
Kr,ysiek
Kr,ysiek 30.05.2022, 13:27
Przecierz to było w nocy w czasie wolnym od pracy wyluzuj i trochę myśl
Budowniczy własnej przestrzeni
Budowniczy własnej przestrzeni 27.05.2022, 17:11
Ponadto ta Zinówka tak opłakana i nie widoczna , że chyba lepiej by było sale w muzeum otworzyć, bo w te szuwary ciężko trafić. Nie wiem czy nie lepiej dla rodziny by było pozbyć się tego w zamian za stałą ekspozycję w muzeum. Inny prestiż by był niż zaniedbana buda.
Krzysiek
Krzysiek 25.05.2022, 13:20
Dlaczego nie informujecie ile osób chętnych w ta noc muzeów odwiedzi tak chlubną Ziniowke

Pozostałe