Zamość: Wychowankowie MDK-u zasiali łąkę

  • 22.05.2022, 15:00
  • wd
Zamość: Wychowankowie MDK-u zasiali łąkę Fot. Facebook Zamość
W Zamościu jest nowa łąka kwietna. Zasiali ją wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.

22 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. W Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu świętowano kilka dni wcześniej, 19 maja. Dyrektor, pedagodzy i dzieci, które uczęszczają na zajęcia do MDK-u, zaprosili do udziału w nim przedstawicieli miasta Zamość. Wspólnie posadzono kolejną łąkę kwietną na terenie miasta. Ustawiono na niej domek dla pożytecznych owadów, który Daniel Bullinger, nadburmistrz partnerskiego miasta Schwäbisch-Hall, podarował podczas ostatniej wizyty w Polsce prezydentowi Andrzejowi Wnukowi

Miasto wspiera środowisko nie tylko od święta. Sadzone są aleje z drzew miododajnych, ogranicza się koszenie traw, budowane są miejsca bezpiecznego lęgu i schronienia dla owadów i zwierząt, ponadto prowadzone są różne akcje edukacyjne dla mieszkańców. 

 

wd

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe