Gm. Nielisz: 13-latkom się nudziło, więc zdewastowali budynek szkoły. Teraz zamiast nudów mają kłopoty

  • 22.05.2022, 06:00 (aktualizacja 22.05.2022, 17:28)
  • Źródło: KMP Zamość, st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło
Gm. Nielisz: 13-latkom się nudziło, więc zdewastowali budynek szkoły.… Fot. KMP Zamość
Policjanci z Nielisza ustalili tożsamość sprawców, którzy zniszczyli budynek byłego gimnazjum na terenie gminy. To dwaj 13-latkowie i ich koleżanka, którzy "zabawili się" malując farbą po elewacji oraz wybijając szyby w oknach budynku. Swoim postępowaniem wyrządzili szkody w wysokości 2000 złotych. Niebawem zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich.

Na początku tygodnia pracownica Urzędu Gminy w Nieliszu skontaktowała się z miejscowymi policjantami i powiadomiła, że nieznane osoby zniszczyły budynek byłego gimnazjum w miejscowości Średnie Duże w gminie Nielisz. Zgłaszająca oszacowała starty na 2000 złotych.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu, udokumentowali dowody tej bezmyślnej "twórczości" i zabezpieczyli ślady, jakie pozostawili sprawcy. Sprawą zajęli się mundurowi z Nielisza i ustali kim są sprawcy tego aktu wandalizmu.

W piątek 20 maja podejrzewane o ten czyn osoby wpadły w ręce funkcjonariuszy. Jak się okazało czynu dokonali dwaj nastolatkowie i ich koleżanka. Wszyscy to mieszkańcy gminy Nielisz w wieku 13 lat. Weszli na teren byłej szkoły i farbą nanieśli na elewację budynku rysunki. Wybili też szyby w kilkunastu oknach.

Jak informuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji, nastolatkowie zostali przesłuchani, materiały postępowania trafiły do zamojskiego sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie. Rodzice lub opiekunowie 13-latków mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności pokrycia strat powstałych w wyniku uszkodzeń, których dokonali ich nieletni podopieczni.

Źródło: KMP Zamość, st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hehe
hehe 23.05.2022, 17:27
widać ze sznura od prodiża nie ma w domu :P bezstresowe wychowanie
Wawa
Wawa 23.05.2022, 06:07
Witam za tak bulwersujący i naganny czyn ,powinni rodzice ,,swoich pociech,,w całości i na swój koszt ponieść rodzice!!!!! .. Cala elewacja do pomalowania!!!!!. Ujawnić dane osobowe sprawców .I wymierzyć jakąś karę w czynię społecznym ( sprzątanie w gminie) lub szkole .Na wzór dla innych pociech!!!!!!.
Sprawiedliwość
Sprawiedliwość 22.05.2022, 20:23
Sami sobie winni. Wymagają nauki i wyników, a sami nepotyzm, układy, partyjniactwo, polecenia, itd. Niech sami zdają egzaminy do pracy.

Pozostałe