Tereszpol-Zaorenda: Świętowali Dzień Patrona [ZDJĘCIA]

  • 20.05.2022, 10:07
  • ZSS im. JP II w Tereszpolu-Zaorendzie/oprac. ez
Tereszpol-Zaorenda: Świętowali Dzień Patrona [ZDJĘCIA] ZSZ im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie Był to niezwykle wymowny i wzruszający moment.
Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa, 18 maja br., społeczność Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie mogła znowu świętować Dzień Patrona szkoły. Było pięknie, dostojnie i wzruszająco.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym Mszą św. sprawowaną przez księdza proboszcza Antoniego Gębalę. Podczas nabożeństwa wyjątkowo uroczyście brzmiały modlitwy, pieśni oraz Litania do św. Jana Pawła II.

Następnie zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Tego dnia sala gimnastyczna prezentowała się wyjątkowo świątecznie. Wystrojona była w rzędy wiosennych stokrotek oraz w plakaty przedstawiające rodziny uczniów. Ciepłym uśmiechem zapraszał wszystkich wchodzących tego poranka do sali gimnastycznej patron - Jan Paweł II, który widniał na banerze.

Dyrektor szkoły Danuta Mazur powitała przybyłych gości: księdza proboszcza  Antoniego Gębalę, wójta gminy Tereszpol - Jacka Pawluka, przedstawiciela Rady Gminy Tereszpol - Jadwigę Szponar, dyrektora Domu Dziecka w Zwierzyńcu -  Annę Marzec, dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol -  Magdalenę Marzec oraz animatora kultury - Ewę Zajmałę, Przewodniczącą Rady Rodziców - Joannę Ostasz, emerytowaną sekretarz gminy -  Anielę Kurzyńską, dyrektora Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach - Bogumiłę Kukiełkę wraz z przybyłymi nauczycielkami i uczniami tej szkoły, kierownika Szkoły Filialnej w Lipowcu -  Marię Wójcik z uczniami oraz psycholog  - Edytę Ludwig. Na uroczystości przybyli także laureaci organizowanego przez szkołę Diecezjalnego Konkursu o Janie Pawle II pt. „Znam przesłanie Jana Pawła II” wraz z towarzyszącymi im opiekunami - księdzem wikariuszem Jakubem Bubiłkiem, Ewą Buczek z Dereźni oraz rodzic z uczniem z Księżpola. Obecni również byli nauczyciele i rodzice.

Na dalszą część świętowania złożyły się występy uczniów z sąsiednich placówek oraz dzieci ze szkoły. Była muzyka, taniec, śpiew, pokazy i układy choreograficzne. Dzieci w ten sposób wyraziły radość ze spotkania w tak licznym gronie. Dawno nie było tyle radości, zadowolenia, uśmiechu, zaciekawienia, zainteresowania i wspólnej wesołości.

Wyjątkowo wzruszającą okazała się jedna z końcowych scen, gdy zostały przypomniane słowa Jana Pawła II o wartości, ważności i potrzebie rodziny. Wówczas na środku ustawili się mali i duzi artyści, z płyty popłynęła wymowna piosenka Sanah pt. „Mamo, tyś płakała”. W tym czasie cztery dziewczynki z Ukrainy, uczące się obecnie w  szkole, ubrane w żółte i niebieskie koszulki, dostojnym i spokojnym krokiem przemierzyły całą salę gimnastyczną. Niosły niebiesko-żółtą flagę swojej Ojczyzny, która teraz przeżywa wojenną zawieruchę. Ta symboliczna chwila była niezwykle wymowna i wzruszająca. Oczy wielu zebranych zaszkliły się ciepłymi łzami. Brawami podkreśliliśmy polsko – ukraińską solidarność, jednocząc się z cierpiącą Ukrainą i jej mieszkańcami.

            Po części artystycznej dyrektor Danuta Mazur podziękowała wszystkim występującym artystom oraz ich opiekunom za przybycie i występy. Wręczyła dyplomy, nagrody i upominki zwycięzcom konkursu o Janie Pawle II.  

ZSS im. JP II w Tereszpolu-Zaorendzie/oprac. ez

Zdjęcia (37)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe