Znany dziennikarz, Piotr Jacoń: W imieniu Rzeczpospolitej Polskiej mojej córce dano w twarz

  • 19.05.2022, 10:09 (aktualizacja 19.05.2022, 10:17)
  • News4media
Znany dziennikarz, Piotr Jacoń: W imieniu Rzeczpospolitej Polskiej mojej… Piotr Jacoń Instagram
Żal i złość wypływa ze słów dziennikarza TVN24. Sąd właśnie orzekł w kwestii płci dziecka Piotra Jaconia.

Piotr Jacoń, osoba rozpoznawalna, znana, można powiedzieć sławna. To dziennikarz TVN24, o którym szerzej głośno zrobiło się w Polsce rok temu. Wówczas właśnie Jacoń udzielił wywiady magazynowi „Replika”. Mówił o swoim dziecku. Wiktoria określiła się jako osoba transpłciowa. Dziennikarz w pełni zaakceptował tę decyzję.

Żeby jednak wszystkim formalnościom stało się zadość, sprawą musiał zająć się sąd, którego zadaniem było urzędowe określenie płci Wiktorii. Formalnie to dziecko Jaconia musiała wytoczyć proces swoim rodzicom. Innej drogi nie było.

Sąd Okręgowy w Gdańsku właśnie wydał decyzję. Nie ona sama, ale sentencja orzeczenia sprawiała ból dziennikarzowi. Opisał to w internetowej relacji.

[removed][removed]

„Forma ogłoszenia tego wyroku jest dla nas powodem bólu i dowodem na bezmyślną (lub zamierzoną) opresyjność państwa polskiego” - napisał i dodał, że sędzia przyznał, że Wiktoria jest kobietą, a nie mężczyzną, to jednak dwa razy nazwał ją powodem (choć w takim razie powinien powódką). I raz synem. „Dwukrotnie także użyła jej starego imienia, o którym osoby transpłciowe nie przypadkiem mówią, że to deadname” - dodał Jacoń a sąd określił formalnie Wiktorię „synem płci żeńskiej”.

„Nie potrafię się cieszyć. Apatia to najlepsze uczucie, na jakie mnie stać. Tyle razy na różnych etapach tego procesu płakałam z rozpaczy i ze szczęścia, że teraz nie mam siły. Ani na uśmiech, ani na łzy. I tak właśnie w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej mojej córce dano w twarz ” - relacjonuje swój stan dziennikarz.

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gir ek
Gir ek 20.05.2022, 11:39
Za dużo wolnego czasu, za dużo pieniędzy czy pogoń za medialnym zaistnieniem? Taka choroba dziennikarska?
Edward
Edward 19.05.2022, 12:37
Tak to jest, jak gej zwiąże się z kobietą bo chce mieć dziecko, a później rodzą się takie genderowe cudaki.
Edward
Edward 19.05.2022, 14:20
I jeszcze jedno sędzia ma rację, jak przeszczepią temu cudakowi penisa to będzie synem płci męskiej, a jak na razie ze szparką jest synem płci żeńskiej.

Pozostałe