Gm. Uchanie: Odpust w Gliniskach

  • 18.05.2022, 15:00
  • Źródło: GOK Uchanie
Gm. Uchanie: Odpust w Gliniskach
22 maja o godz. 14 przy kaplicy w Gliniskach odbędzie się Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Nepomucena.

Przy kaplicy w Gliniskach odbędzie się Msza św. Odpustowa ku czci św. Jana Nepomucena z modlitwą poświęcenia pól, odprawiona w intencji ofiarodawców kaplicy oraz st. Strzelca Wincentego Mieczysława Wróblewskiego, a także ofiarodawców pomnika ku jego pamięci.

Źródło: GOK Uchanie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wołyniak
Wołyniak 2 dni temu, 19:42
Tyle sie produkuje i żadnej łapki w górę czy w dół, Czuje się ignorowany jak hgmmm Wołyniak. Takie to sprawiedliwe rządy. Ruszył PIS w pierwszych latach po wyborach to szopkę zrobili na polach gdzie była polska wieś. Teraz kiełbaska wyborcza i Lwy odkryte hahah.. WiN dotacje w uj a Wołyniakom 20 % wartości dobytku , sprawa zamknięta od nwm 10 lat i niech spied...alają , Nie mają takiej siły co Katyniacy bo na Wołyniu jak mordowali to całymi rodzinami i cmentarze zaorywali żeby śladu po ludziach nie było !!!! I napisz ni ze sowiecki trol jestem TROLU Z Hiszpani, Masz medal ojca - Dąbrowszczakom- za waszą i naszą wolność
Wołyniak
Wołyniak 25.05.2022, 22:58
Nikt nic nie odpisze anty ? Nawet związek AK . Wstydzi się AK historii Wołyniaków co ? Przy tej historii mit waszego bohatera upada jak nic. Za komuny zakazany temat, a czego wstydzi się Ak-owskie środowisko ? To nie Katyń był to było piekło w porównaniu z Katyniem
Wołyniak
Wołyniak 25.05.2022, 23:06
Szuma za bohatera macie, a co z tym z Bch Zygmunt Rumel też wstyd ? Tyle lat zakazana postać , Bo stanowi konflikt porozumień . Ebani hipokryci. Post sowiecka propaganda o ile nie gebelsowska, nie mówiąc o aspektach pewnych spraw . Wyklętych szukacie pewnie sami potomkami kontrowersyjnej opozycji .
Wołyniak
Wołyniak 20.05.2022, 20:00
Odnośnie Szuma jest wiele dokumentów w necie, nawet donosy męża tej co niby ją uwodził, a wcześniej chciał przetrzymać. S Bucior chyba. Nie problem odszukać w necie. Kontrowersyjne wypadki, jak go chciał przechować ktoś, a ten mu się do żony dobierał jak wynika z dokumentów UB, Ująć „Szuma”. Obława na Wincentego Mieczysława Wróblewskiego „Szuma” 23 V 1952 r. O ile nie myle faktów bo teraz każdy wszystko miesza.
Wołyniak
Wołyniak 20.05.2022, 20:03
Dla zainteresowanych IPN Lu 08/287/3 PUB w Hrubieszowie i inne w tej sprawie łącznie z odręcznymi pismami P. Buciora
Wołyniak
Wołyniak 20.05.2022, 20:08
Dokumenty UB autorstwa - zast szefa PUBP w Hrubieszowie , niejakiego Czechowskiego. - Dla tych co szukają UB-eków tam gdzie ich nie było
Pytanie
Pytanie 20.05.2022, 20:05
To co jest świętsze żona kolegi czy walka o sprawę. ?
Pytanie
Pytanie 20.05.2022, 21:41
Ten co na początku dał schronienie a widząc co z jego żoną się dzieje, miał ps, Chciwy- WUBP Lublin, dnia 25VI1952 L.dz.K17-3686/52... IPN Lu08/287/3 brak części z podpisem odręcznym oficera!!!!
Wołyniak
Wołyniak 20.05.2022, 19:48
Nic nie napiszę że ziemię zamojską nie tylko AK broniło, a nawet czasami przeszkadzało. AK miało pewnie odrealnione rozkazy z Anglii, gdzie już dawno sprzedali Polskę.Gdzie było AK np Hrubieszowskie i ten cichociemny bohater napadu na kasę oszczędności jak we Włodzimierzu Wołyńskim 10 km od granicy Polaków masowo mordowali? Walczył z Bch o broń którą kisił na akcję Wisła. I ta akcja Wisła hahaha, Zapominają o Bch ci patrioci. Ponadto kolejna kontrowersyjna sprawa. W GL dużo było żydów. Co walczyli z Niemcami to walczyli, może tam jakieś wsie mordowali jak nwm mieli uprzedzenia. Ale z sowietami przechodząc w AL po wojnie obsadzili MSB i sądy.

Pozostałe