Kolejni mieszkańcy powiatu zamojskiego oszukani w sieci

  • 18.05.2022, 13:30
  • Źródło: KMP Zamość
Kolejni mieszkańcy powiatu zamojskiego oszukani w sieci
57-latka uwierzyła w możliwość szybkiego zysku i skorzystała z oferty platformy inwestycyjnej. Wpłaciła pieniądze, licząc, że pomnoży swoje oszczędności. W rzeczywistości straciła prawie 6 tys. złotych. 20-latek otrzymał wiadomość z prośbą o opłacenie paczki. Przekonany, że o pożyczkę prosi jego ojciec, bez wahania zareagował i przekazał kod Blik na kwotę 500 złotych. Jak się okazało dał zarobić oszustowi.

57-latka z gminy Zamość na początku roku w Internecie znalazła ogłoszenie o możliwości łatwego pomnożenia swoich pieniędzy przez inwestycję w obligacje jednej z działających na giełdzie firm. Zdecydowała się skorzystać z oferty. Zadzwoniła na numer wskazany w ogłoszeniu.

- W rozmowie z konsultantem platformy inwestycyjnej dowiedziała się, że aby rozpocząć inwestycję musi na wskazany rachunek wpłacić 850 złotych. Wykonała ten przelew i wówczas ze strony konsultanta otrzymała obietnicę pomnożenia pieniędzy. Ufając w obiecywany zysk, wpłacała kolejne pieniądze. W marcu otrzymała informację o wypracowanym zysku w wysokości 5000 złotych. Mogła te pieniądze odebrać, ale pod warunkiem, że ich równowartość wpłaci na konto firmy inwestycyjnej. Licząc na możliwość wypłaty zarobionych pieniędzy, wykonała przelew. Konsultant zapewniał, że w niedługim czasie na jej koncie pojawią się zainwestowane wcześniej pieniądze oraz zarobione 5000 złotych. Tak się jednak nie stało. 57-latka nie otrzymała żadnych pieniędzy. Próbowała dodzwonić się do konsultanta, jednak bezskutecznie. Pokrzywdzona zrozumiała, że została oszukana, na fałszywej inwestycji straciła prawie 5700 złotych - relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy zamojskiej komendy policji.

Przytacza kolejną historię. Tym razem 20-latka z Zamościa, który stracił kilkaset złotych. W jaki sposób? Otóż chłopak zareagował na przesłaną komunikatorem z konta jego ojca prośbę o opłacenie paczki. Nie upewnił się, tylko pPrzekazał kod Blik na kwotę 500 złotych. Po tym otrzymał kolejną prośbę o opłacenie jeszcze jednej paczki. Ponownie wygenerował kod Blik i kiedy miał już potwierdzić akceptację kodu, zadzwonił do niego ojciec. W rozmowie z nim dowiedział się, że prośby o opłacenie paczek nie pochodzą od niego. Rozsyła je podszywający się pod niego oszust, który wcześniej przełamał zabezpieczenia konta społecznościowego ojca 20-latka. Mieszkaniec Zamościa sprawę zgłosił policjantom.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bill_Gates
Bill_Gates 21.05.2022, 16:19
Dwoje "geniuszy" internetów i nowoczesnych technologii...
Kandydat
Kandydat 20.05.2022, 19:06
Słyszałem że eksperyment socjologiczny robią. 1300 za nic dla wybranej części populacji. Nadaje się jak nic do tego. Jak nie zostanę wybrany głosuje na PO.
Kandydat
Kandydat 20.05.2022, 19:07
Niebezpiecznie jest składać obietnice bez pokrycia!!!
Zastanawiam  się  dalej
Zastanawiam się dalej 20.05.2022, 18:38
Mnie chciała w sieci i potem w realu wykorzystać sexualnie jakaś 19-stolatka z Francji. Ale się nie dałem mając na względzie ostrzeżenia te.

Pozostałe