Zamość: Mieszkańcy śmigają po mieście na hulajnodze

  • 18.05.2022, 11:37
  • Materiał nadesłany
Zamość: Mieszkańcy śmigają po mieście na hulajnodze
Elektryczne hulajnogi firmy Lime od poniedziałku można obserwować na ulicach Zamościa. Jeżdżą na nich najczęściej młodzi ludzie, ale to świetny środek transportu również dla starszych. Na start pierwszy przejazd jest za darmo.

Od 16 maja tego roku, mieszkanki i mieszkańcy Zamościa zyskali nową opcję poruszania się po mieście. Na ulicach pojawiły się elektryczne hulajnogi firmy Lime, która jest jedną z największych i najdłużej funkcjonujących firm na rynku polskim. Hulajnogi, którymi już od poniedziałku można się poruszać po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. Dzięki czemu można cieszyć się jazdą każdego dnia. Poza tym, co jest niezwykle ważne, używając tej bardzo wygodnej formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami, pozwalając tym samym naszej planecie odpocząć.

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR. 

Edukacja i Bezpieczeństwo

Lime przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa i edukacji użytkowników. Już sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi. Jednak dla wszystkich chcących skorzystać z naszych pojazdów przypominamy 5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.

  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.

  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 

  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.

  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

Wszelką potrzebną pomoc, która jest dostępna 24/7, można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji.

Lime na START!

Na start Lime przygotował dla Was promocję! Z kodem CZESCZAMOSC nowi użytkownicy otrzymają za darmo 10-minutowy przejazd (kod ważny do 30 maja, bądź wyczerpania limitu). 

Dodatkowe informacje o Lime

Lime to największa na świecie firma zajmująca się współdzieleniem pojazdów elektrycznych.

W Polsce hulajnogi Lime dostępne są już w ponad 20 miastach, służąc ich mieszkańcom i wpisując w codzienność ruchu miejskiego.

Firma, poza tym, że mocno stawia na działania edukacyjne mające na celu bezpieczeństwo użytkowników, wspiera także inicjatywy, które służą lokalnym społecznościom. Stworzony w tym celu program LimeHero odpowiada na te potrzeby. Poprzez LimeHero użytkownicy hulajnóg mogą wartość swojego przejazdu dedykować konkretnym działaniom, w które angażuje się firma. Więcej informacji o bieżących akcjach wspieranych przez Lime dostępne jest w aplikacji Lime.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Coach
Coach Wczoraj, 15:25
Jak je wynajac?
tako rzecze
tako rzecze 24.05.2022, 08:27
śmigają i zostawiają na chodnikach jak psy gówn*
sportowiec
sportowiec 24.05.2022, 08:19
ja bym pojezdzil ale jakby mozna było sie odpychac nogą, a jak tylko sie stoi i jedzie to dla leniwych z brzuszkiem
Emeryt z Zamościa
Emeryt z Zamościa 21.05.2022, 10:35
Człowiek może wyjść ze wsi ale wieś z człowieka nigdy nie wyjdzie. Jeszcze w Zamościu brakowało klientów na SORze w szpitalu plus porozrzucane graty po mieście. Dziś rano już widać.
Ze wsi
Ze wsi 22.05.2022, 20:19
Te hulajnogi rozwalają po mieście twoje wnuki wychowane w Zamościu, wychowane przez takich buraków jak Ty.
Rifikkk
Rifikkk 19.05.2022, 23:20
Te hulajnogi to jakieś z odzysku widać... Ważne że działają XD
Kos
Kos 19.05.2022, 19:42
Niektórym proponuje cofnac się ,do średniowiecza ,tam niczego nie trzeba było brud smród i ubustwo ,ale zacofani ludzie w tym Zamościu.
K
K 21.05.2022, 10:03
Ty sam jesteś zacofany
Anty PiS
Anty PiS 19.05.2022, 16:06
Muszą być straszne kolejki do tej hulajnogi 😂😂 Może jeszcze jedną niech dadzą 😂😂😂
Jan
Jan 19.05.2022, 10:28
Super sprawa jak wyremontują całe miasto to będzie gdzie śmigać -tylko z głową
A
A 19.05.2022, 08:46
I też będą porozrzucane po chodnikach, jak w Warszawce?
Bezdomny Elvis
Bezdomny Elvis 19.05.2022, 09:13
A czy kiedyś kogoś coś zadowolilo w tym mieście ? Ty pedale
A
A 19.05.2022, 11:00
Właśnie pokazałeś poziom "tego miasta"

Pozostałe