Czy na DK nr 17 jest bezpiecznie? Policjanci sprawdzili

  • 17.05.2022, 16:00
  • KMP Zamość: st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło
Czy na DK nr 17 jest bezpiecznie? Policjanci sprawdzili Fot. KMP Zamość
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w piątek policjanci przeprowadzili działania prewencyjno – kontrolne „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 17”. W działania zaangażowani byli policjanci z ruchu drogowego z Zamościa, Świdnika, Krasnegostawu i Tomaszowa Lubelskiego.

13 maja na drodze krajowej numer 17 od Piask do miejscowości Hrebenne prowadzone były policyjne działania prewencyjno-kontrolne „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 17”. W działania zaangażowani byli policjanci z ruchu drogowego z Zamościa, Świdnika, Krasnegostawu i Tomaszowa Lubelskiego. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz ograniczenie wypadków drogowych, w czasie, których osoby zostają ranne lub tracą życie na drodze. W trakcie działań policjanci swoją uwagę skupiali zwłaszcza na kierujących, którzy przekraczali dozwoloną prędkość oraz wyprzedzali w miejscach niedozwolonych.

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego w czasie piątkowych działań na drodze krajowej numer 17 biegnącej przez nasz powiat przeprowadzili prawie 100 kontroli drogowych. Policjanci w czasie akcji działali także z powietrza, wykorzystując do tego bezzałogowy statek powietrzny. W czasie kontroli mundurowi uświadamiali kierowcom jak duże zagrożenie niesie nadmierna prędkość.

Podczas kontroli policjanci z Zamościa ujawnili blisko 90 wykroczeń drogowych. Zdecydowana większość przewinień drogowych, ponad 70, dotyczyła nadmiernej prędkości. Pozostałe wykroczenia ujawnione w tym dniu na „siedemnastce” to nieprawidłowe wyprzedzanie, poruszanie się bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub też korzystanie w czasie jazdy z telefonu komórkowego. Większość ujawnionych wykroczeń zakończyła się dla kierujących mandatami i punktami karnymi. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierowców. Łącznie przeprowadzili 250 takich kontroli.  

KMP Zamość: st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
spec  akcja  drogówki
spec akcja drogówki 17.05.2022, 23:02
Jeszcze bezpiecznie bo nie stać mnie na szybkie auto. Jedynie z pasami mogą ścigać . Bo mają spec akcję Pas i 100 za brak. Teraz pewnie 200. Na premie trzeba zarobić!!!
A
A 19.05.2022, 08:50
Zapinaj pasy, to nie zapłacisz - prostszego lekarstwa na mandat nie ma.

Pozostałe