Wojsko zaprasza! Możesz zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

  • 17.05.2022, 09:00
  • News4Media
Wojsko zaprasza! Możesz zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby… Pixabay/MON
W najbliższą sobotę (21 maja) wojsko rozpoczyna rekrutację do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Można się będzie zgłosić do ponad 100 punktów w całym kraju. Pensje gwarantowane ustawowo!

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona ustawą o obronie ojczyzny, która  weszła w życie 23 kwietnia. Nabór do nowego rodzaju służby w wojsku odbędzie się w sobotę 21 maja. Zgłoszenia będą przyjmowane w 102 miejscach w całym kraju. Wojsko będzie też rekrutowało w internecie na stronie wojsko-polskie.pl.

Dodatkowo w 32 miejscowościach odbędą się pikniki wojskowe, na których zostaną urządzone stoiska rekrutacyjne. Będzie można dowiedzieć się w nich, co to jest dobrowolna służba zasadnicza, ile trwa, kto może do niej trafić, wreszcie jakie trzeba spełnić warunki. Imprezy zostaną zorganizowane we wszystkich województwach w 2 miejscowościach i potrwają od godz. 11 do 18.

Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej zachęca: „Będą prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m.in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak i wiele, wiele innych. Czas umilą koncerty orkiestr wojskowych. Będzie można poznać wojsko i żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki”.

Jak ubiegać się o przyjęcie do dobrowolnej służby zasadniczej? Należy złożyć wniosek, do którego trzeba dołączyć kopie:

- dokumentu tożsamości,

- dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie,

- dodatkowych dokumentów, np. certyfikatów językowych, świadectw ukończenia szkół, ukończonych kursów i posiadanych  specjalizacji zawodowych,

- prawa jazdy.

Kandydat na żołnierza, który zostanie zakwalifikowany do służby, przejdzie dwa etapy służby: zakończone przysięgą 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne (w tym czasie nie musi być skoszarowany).

Uwaga!

Podczas dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej żołnierze będą otrzymywali wynagrodzenie w wysokości pensji żołnierza zawodowego – 4560 zł.

 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wołyniak
Wołyniak 20.05.2022, 23:05
NEMESIS, to jest to co was spotka z mojej strony jak będę zmuszony wejść na Wołyń moich przodków. Czyli czysta zemsta w postaci takiego ujozy pamiętliwego jak Ja.To módlcie się do swojego Popa, żeby Polacy nie interweniowali, bo gorąco zrobi się na Zachodniej Ukrainie.....
Wołyniak
Wołyniak 20.05.2022, 23:07
A o wasz Donbas to cwaniacy z czarnym słońcem na naszywkach walczą hahahah
? Azof?
? Azof? 20.05.2022, 23:10
A może już przeszedł im ten niemiecko- ukraiński kult jak zostali wydymani bez wazeliny
kłusownik
kłusownik 20.05.2022, 22:33
Tyle męki Pańskiej nad Ukrainą. Panów wymordowali, chcieli samostiejnej Ukrainy. To niech walczą. Trzymam kciuki.
kłusownik
kłusownik 20.05.2022, 22:30
Nawet mam już upodobane miejsce po miedzy Bałtyijskiem, a Kaliningradem. O ile, hmmm w sumie nie, bo nie ma juz tych 200 T72. Chyba BRDM 2 najedziemy ich hahahah. i tym co , hmmm nawet z pomników zezłomowali. Włodzimierz Wołyński wykorzystał ten T34 z pomnika radzieckiego hahahah. A nasze dawno złomowali.
Zwiadowca
Zwiadowca 17.05.2022, 23:33
Ciekawe z tym Kanadyjskim strzelcem wyborowym, co młody ma już emeryturę. Tak to się teraz robi że strzelców wykwalifikowanych do zabijania ludzi, cyngli do zabijania. Przenosi się na emeryturę i wysyła się w zapalne strefy konfliktów, jako ochotników hahahah. Typ musi lubić zabijanie jak się na takie coś pisze.
Wik
Wik 18.05.2022, 19:05
Ten gosc juz nie walczy. Byl we Lwowie i juz chyba wrocil do Kanady. Stwierdzil, ze to prawdziwa wojna i nie ma jak uzyc swoich umiejetnosci. Artyleria ruska wali na calego na froncie.
kłusownik, na  wilka
kłusownik, na wilka 20.05.2022, 22:10
Czyli powiadasz że przerośnięte Ego pozbawiło mitu tego strzelca i wystraszył się artylerii. Z wywiadu że się nudzi- hmmm jak można się nudzić w Mariupolu? Tam poligon strzelecki jak nic. Ale cóż rzekł stróż. Nie moja wojna. Nawet jak mi dadzą broń i podwiozą. Tak samo jak nie wojna tych z zachodniej Ukrainy, chociaż jedna Ukraina. Razom ich bohato ich nie podolaty hahaha, a Mariupol upadł. Wątpię, czy odbiją Krym. Zostanie rozbabrany konflikt jak to lubią sowieci.
kłusownik
kłusownik 20.05.2022, 21:51
Prawdziwa wojna ? Artyleria ? To co on myślał , że to polowanie na indyki i mafię w Boliwi? Kto siedzi przy działach? Siła żywa do odstrzału. Co on chciał tu na zawody strzałów na odległość przyjechac. No ale z tego co z nim wywiad był nudziło mu się, po tym jak go uznali za zmarłego. spec od treningów i tarcz powiadasz? Z jedo bronią to zawody bym sobie zrobił na szybkość odstrzału obsługi artylerii, z nudów sam dla siebie. Widocznie nie wyłapał sensu walki i mu nie zależy.
kłusownik
kłusownik 17.05.2022, 23:44
W mojej głowie też zepsuło się coś. I nie koniecznie na rządowym sponsoringu. Dobrą broń typ ma jak na 3 km potrafi wstrzelić w cel.
Ogarnij  się  Zieliński
Ogarnij się Zieliński 17.05.2022, 22:32
Zielieński dalej aktor. A jego obywatele bezcłowo pchają na Ukrainę auta i mat budowlane. A wojny nie zakończyli jeszcze. Masakra z mentalnością Ukraińca. Rakiety mu na łeb spadają a ten ciągnie z rajchu auta bo bezcłowo.
Rykowisko
Rykowisko 17.05.2022, 22:25
Kraśnik . Ryki ? gdzie tam jednostki są ? Widać Kraśnik już nie słynie z łożysk znanych na cały świat. Nauczeni ostatnimi doświadczeniami, dywizję pancerną do Hrubieszowa i na całe wschodnie rubieże Rp dać te Abramsy. Już zakończyły się układy okrągło-stołowe, gdzie sprzedali Polskę i dyw pancerne stały za Wisłą. Nie przywołam rządów lewicy jak likwidowała jednostki WP, a nawet policji na wschodzie kraju. Jak by nie było wymiany rządu w 2014 to Rosyjskie wojska zaparkowały by w Berlinie. Przesmyk Suwalski nasycić rakietami i obroną przeciwlotniczą. Kraśnik hahahah , a Ryki z innej bajki.
Zwiadowca
Zwiadowca 17.05.2022, 19:17
20 lat minęło jak chciałem być żołnierzem, teraz już dawno w to nie wierzę. Partyzantem mogę być. Harmonijkę mam przy ognisku siądę, ze sztucerem, na którego pozwolenia nie mam i kupić nie mogę. Słyszał ktoś z was jakie nasycenie bronią jest w ludności Finlandii ? Tam z obywateli bez szkolenia można armię doborową stworzyć.
Obserwator
Obserwator 17.05.2022, 11:46
W sam raz na wojenkę. Mięso armatnie w cenie.
Zwiadowca
Zwiadowca 20.05.2022, 22:21
Nie chwaląc się mam cos w głowie więcej niż serż z LWP.. Ja sam bym był, jak sie wqrfie, jak szwadron do likwidacji liniowych oddziałów 1 rzutu. Ale na lini Królewiec i do 1 knajpy w Kaliningradzie. Dalej nie ide.

Pozostałe