Hrubieszów: Zbiórka na remont po pożarze

  • 18.05.2022, 11:00
  • par
Hrubieszów: Zbiórka na remont po pożarze Na naprawę dachu i zakup zniszczonych w pożarze mebli organizatorzy zbiórki chcą zebrać 50 tys. zł.
11 maja w pożarze domu przy ulicy Nowej w Hrubieszowie spalił się dach budynku mieszkalnego. Ogień zniszczył także krokwie, sufit i cześć mebli. W zniszczonym domu mieszka pięcioosobowa rodzina, w tym jedna osoba jest po udarze. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na naprawę dachu i zakup zniszczonego w pożarze wyposażenia.

W domu przy ul. Nowej mieszka 5 osób. Małżeństwo seniorów ma po 65 lat. Starszy mężczyzna jest po udarze i wymaga stałej opieki. Jego żona ma minimalną emeryturę. Świadczenie ledwie przekracza kwotę 1,3 tys. zł. Oprócz dwójki seniorów w zniszczonym domu mieszkają jeszcze 3 osoby.

– Razem z żoną mamy pod opieką 8-letnią córkę – nadmienia pan Marcin. – Nasza córka ostatnio choruje. Wychodziliśmy na prostą, a wtedy, niestety, doszło do pożaru, który wybuchł 11 maja. Szukamy jakiejkolwiek pomocy. Ogień zniszczył dach, krokwie, sufity i meble. Niestety, nie stać nas, aby pokryć wszystkie koszt remontu – w imieniu poszkodowanych zapewnia pan Marcin.

W ubiegłym tygodniu na portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które umożliwią przeprowadzenie remontu domu (https://zrzutka.pl/na-remont-domu-po-pozarze). Organizatorzy zbiórki chcą zebrać docelowo 50 tys. zł.

 

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe