Gm. Tarnawatka: 70 lat OSP Wieprzów

  • 18.05.2022, 08:08
  • wd
Gm. Tarnawatka: 70 lat OSP Wieprzów W trakcie uroczystości jubileuszu wręczone zostały podziękowania dla druha Tadeusza Borowicza za długoletnią służbę i pełnienie funkcji komendanta gminnego OSP w Tarnawatce.
Już 70 lat Bogu na chwałę, ludziom na ratunek służy Ochotnicza Straż Pożarna w Wieprzowie. Druhowie obchodzili jubileusz podczas Gminnego Dnia Strażaka.

– Straż w Wieprzowie powstała w 1957 roku z inicjatywy Mieczysława Skiby, który pracował wówczas w pobliskich Zakładach Przemysłu Drzewnego. Pierwszym prezesem został Franciszek Palak, a komendantem Henryk Portka. Ten pierwszy zarząd funkcjonował do 1965 r. Strażacy mieli do dyspozycji podstawowy sprzęt, ręczną sikawkę, kilka węży parcianych, urządzili się w wyremontowanym budynku pocerkiewnym. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe