Tomaszów Lub.: Turniej dla maleńkiej Laury

  • 18.05.2022, 06:00
  • wd
Tomaszów Lub.: Turniej dla maleńkiej Laury
Tym razem tomaszowska grupa „Pomagaj z nami” chce pomóc 8-miesięcznej Laurze Kuśmierczuk. Dziewczynka cierpi na skrajną postać artezji płucnej. Dochód z Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty zostanie przeznaczony na jej leczenie.

Laura Kuśmierczuk cierpi na skrajną postać tetralogii Fallota, inaczej artezję płucną, spowodowaną wrodzoną mutacją genetyczną - Zespołem Di George'a. Lekarze stwierdzili też u dziewczynki ubytek pomiędzy prawą i lewą komorą serca powodujący nieustanne mieszanie się krwi natlenowanej i odtlenowanej, czego skutkiem jest stałe niedotlenienie organizmu, tzw. sinica. Ale maleńka jest dzielna, co udowodniła już w pierwszym miesiącu życia, gdy zachorowała na wirus RSV. Przez kilka tygodni walczyła o życie. Udało się. Teraz rośnie, uśmiecha się, ale cały czas przyjmuje leki. Jej rodzice zdają sobie sprawę z tego, że w dalszym okresie życia być może niezbędne będą zabiegi cewnikowania, podtrzymujące prawidłową pracę serca ich córki.

Wiedzą też, że jest szansa na jej powrót do zdrowia. To przeprowadzenie serii skomplikowanych operacji na otwartym sercu, które skorygują istniejące wady. Zanim jednak do nich dojdzie, dziecko trzeba przygotować. Ważna jest rehabilitacja, analiza stanu zdrowia, podawanie leków, odpowiednia dieta. To wszystko kosztuje i będzie kosztowało, dlatego mieszkańcy Tomaszowa i powiatu chcą wesprzeć rodziców Laury, by mogli udźwignąć finansowy ciężar.

Najbliższy, czwarty już, Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty organizatorzy, czyli grupa Pomagaj z nami, dedykuje Laurze. Weźcie rodzinę, znajomych, przyjdźcie i wrzućcie grosz do puszki. Drużyny, które chcą walczyć o puchar, mogą się jeszcze zgłaszać. Wpisowe to datek minimum 500 zł. Jeśli nie możecie być na turnieju, a chcecie pomóc, pieniądze wpłaćcie na konto Fundacji „Parasol Roztocza” z dopiskiem Laura Kuśmierczuk. Nr konta: 16 1750 1107 0000 0000 2793 6989.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe