Tarnogród: Co będzie dalej ze szpitalem?

  • 17.05.2022, 06:00
  • Ewa Zajmała
Tarnogród: Co będzie dalej ze szpitalem? Tarnogrodzki szpital nie funkcjonuje tak, jak chcieliby tego mieszkańcy.
Temat funkcjonowania biłgorajskiego szpitala powraca jak bumerang. Mimo że władze starostwa w placówkę chcą inwestować, to nie mogą. Szpital jest wydzierżawiony prywatnej spółce.

O sprawie biłgorajskiego szpitala na łamach Kroniki pisaliśmy wielokrotnie. Tym razem temat powrócił w kontekście funkcjonowania szpitala w Tarnogrodzie. Na jednej z sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie obecny był wicestarosta Tomasz Rogala, który odpowiadał na pytania tamtejszych samorządowców.

Szpital w Tarnogrodzie lata świetności ma już za sobą. Przypomnijmy, w 2010 r. powiat biłgorajski wydzierżawił zadłużony szpital w Biłgoraju i oddział zamiejscowy w Tarnogrodzie Spółce Arion Szpitale. Do 2012 roku funkcjonował tu Oddział Wewnętrzny. Były pomysły przekształcenia go na Oddział Psychiatrii z łóżkami Terapii Uzależnień, ostatecznie utworzono jednak  Zespół Opiekuńczo – Leczniczy. Pomieszczenia wewnątrz wyremontowano i przystosowano, lecz teren wokół szpitala został w tragicznym stanie.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Ewa Zajmała

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe