Zwierzyniec: Rowerowy patrol

  • 16.05.2022, 12:00
  • wd
Zwierzyniec: Rowerowy patrol Fot. KMP Zamość
W parku, w rejonach miejsc rekreacyjnych, nad wodnymi akwenami, wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony, znowu można spotkać policjantów na rowerach. Takie patrole w Zwierzyńcu nie są niczym nowym. Sprawdziły się już w poprzednich latach. Ich skuteczność potwierdzają sami mundurowi.

Sezon rowerowy policjanci ze Zwierzyńca rozpoczęli w piątek 13 maja. Na rowerach mogą dojechać w takie miejsca, którymi samochodem było to niemożliwe. A że dużo więcej osób odwiedza teraz miasteczko, potrzeba patrolu, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

– Policjanci dbają o bezpieczeństwo i służą pomocą zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Patrolują, edukują o bezpieczeństwie, reagują też na łamanie prawa. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych, zarówno przez pieszych jak i właścicieli jednośladów – wymienia starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. Dodaje, że policyjnych cyklistów można spotkać w rejonie miejsc rekreacyjnych, na ścieżkach rowerowych, w parku, nad akwenami wodnymi, ale także w centrum Zwierzyńca i w okolicznych miejscowościach.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zwc
Zwc 20.05.2022, 16:04
Przeciez dla nich nie ma miejsca gdzie nie wjadą, wjezdzaja tam gdzie nie moga, robia co chca. Ludzie chodza po deptaku a oni sobie jezdza co chwile jakby tam nie wiadomo co sie działo.

Pozostałe