Zamość: Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty

  • 16.05.2022, 10:03
  • wd
Zamość: Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty Fot. KMP Zamość Do wypadku z udziałem rowerzystki doszło 11 maja kilka minut po godzinie 16 na ulicy Odrodzenia w Zamościu.
Rowerzystka była na oznakowanym przejeździe, gdy została potrącona przez kierującego peugeotem. Kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia było niezachowanie należytej ostrożności przez kierowcę peugeota. 65-letnia poruszała się drogą dla rowerów wzdłuż ulicy Partyzantów w kierunku Starego Miasta. W czasie, gdy doszło do wypadku, była na oznakowanym przejeździe dla rowerów. Tymczasem mężczyzna opuszczał rondo i nie zauważył przejeżdżającej przez jezdnię rowerzystki. Kobieta po zderzeniu z autem potrzebowała pomocy medycznej.

Ustaleniem dokładnych okoliczności wypadku zajęła się policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Szczegóły będą znane później. Wiadomo, że oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Czytaj także: Piesza potrącona na przejściu

Czytaj także: Wypadek na przejeździe dla rowerów. 59-latek trafił do szpitala

Czytaj także: Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. Doszło do wypadku

Czytaj także: 16-latek przejeżdżał na rolkach przez przejście dla pieszych. Został potrącony przez samochód

wd

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 18.05.2022, 15:35
Odezwała sie grupa biednych kierowców, proponuje przesiać się na rower lub wybrac spacer albo komunikacje miejską. Bedziecie mieli tak dobrze:-)
Gość
Gość 17.05.2022, 22:07
A może by tak zaprzestać zmieniania wszystkich skrzyżowań na których są światła na ronda. Zamość- miasto rond. Nie dość że ronda są ciasne, małe to jeszcze na każdym zjeździe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów
Białas
Białas 21.05.2022, 08:42
To ludzie mają przelatywać przez te ronda, czy jak to widzisz? Rondo z zasady ma mniej punktów kolizyjnych niż skrzyżowanie, dlatego się je stosuje. To że nie polscy kierowcy nie potrafią po nich jeździć to osobna bajka.
I pieszy i kierowca
I pieszy i kierowca 17.05.2022, 17:08
To duży błąd żeby przejaz dla rowerów był tuż przy samym rondzie,rowerzyści powinni przeprowadzać rowery,często nawet nie patrzą a efekt jest taki że nawet tam gdzie nie ma pasa rowerowego reż przejeżdżają rowerami często z dużą jak na rower prędkością
Goja
Goja 17.05.2022, 14:22
A może również rowerzyści powinni patrzeć jak jadą bo często wjeżdżają zbbyt pewni siebie na te przejscia
Pieszy i kierowca.
Pieszy i kierowca. 17.05.2022, 14:14
Dokładnie, większość rowerzystów jak i pieszych wyłączyło myślenie. ***a*ą się na drogę (często na przejściach o ograniczonej widoczności dla kierowców samochodów) nie zważając na to, że są zauważani często za późno. Nie sztuką jest to, że najeba*i wam przejść i przejazdów co 10 metrów niemal na każdej ulicy, sztuką jest umieć z nich korzystać z rozwagą. Oczywiście nie mierzę wszystkich jedną miarą ale drodzy rowerzyści i piesi :myślenie nie boli, a przepisy przepisami.
Khorba
Khorba 17.05.2022, 13:17
Niestety mamy głupie przepisy które zwalniają z myślenia pieszych i rowezystow którzy wjeżdżają sobie jak chcą nie patrząc bo mają pierwszeństwo chyba bo nieba. Pieszy nie powinien mieć pierwszeństwa przed samochodem
Edward
Edward 21.05.2022, 09:27
To byś nigdy nie przeszedł przez przejście dla pieszych, chamy za kółkiem do dzisiaj często nie ustępują pieszym na przejściu, mimo że jest to ich obowiązek zapisany w prawie.

Pozostałe