PGE Dystrybucja wspiera źródła produkujące zieloną energię

  • 16.05.2022, 08:37
  • Materiał nadesłany
PGE Dystrybucja wspiera źródła produkujące zieloną energię
Nowe inwestycje PGE Dystrybucja umożliwią przyłączenie i funkcjonowanie farm wiatrowych i fotowoltaicznych powstających na terenie Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Spółka, realizując nowe projekty inwestycyjne, regularnie zwiększa potencjał przyłączeniowy odnawialnych źródeł energii (OZE). Już w tym roku pracę rozpoczną kolejne obiekty. Na ternie województwa lubelskiego powstają dwie duże farmy wiatrowe o mocy 20 i 22 MW w pobliżu Hrubieszowa i Żółkiewki oraz cztery farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 100 MW w okolicach Zamościa. Na Podkarpaciu czekamy na finał prac przy farmie wiatrowej o mocy 36 MW w  miejscowości Laszki.

Budowa nowej rozdzielni 110 kV Hrubieszów oraz rozbudowa stacji 220/110 kV Mokre w okolicy Zamościa to dwie duże inwestycje w trakcie realizacji, które już wkrótce pozwolą na przyłączenie farm i odbiór energii z odnawialnych źródeł.

– Celem prac jest przede wszystkim możliwość zwiększenia ilości dostarczanej energii elektrycznej wyprodukowanej przez OZE. Pokazując skalę, 7 elektrowni, o których mówimy, jest w stanie wyprodukować energię dla 100 tys. gospodarstw domowych – podkreśla Andrzej Olborski, dyrektor generalny oddziału Zamość.

– Łączna wartość tych inwestycji dla zielonej energii, które zostaną ukończone jeszcze w tym roku, wynosi około 20 mln zł – dodaje dyrektor Olborski.

Realizowane modernizacje wpisują się nową strategię Grupy PGE, której celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Zadanie zostanie osiągnięte poprzez realizację inwestycji w nisko- i zeroemisyjne źródła energii oraz infrastrukturę sieciową.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe