Był „grabarzem”. Oszukiwał klientów i zbezcześcił zwłoki

  • 15.05.2022, 09:57
Był „grabarzem”. Oszukiwał klientów i zbezcześcił zwłoki Pixabay
Oficjalnie świadczył usługi budowlane, w tym prace na cmentarzu. Od klientów pobierał zaliczki. Później nie wywiązywał się z umów. Co więcej, w ramach remontu jednego z nagrobków wydobyte szczątki zakopał przy ogrodzeniu nekropolii.

Proceder trwał przynajmniej od lutego do listopada 2021 r. W tym okresie mężczyzna podający się za grabarza oferował swoje usługi. Za zlecone prace pobierał zaliczki w wysokości od 1,7 do 6 tys. zł. W teorii pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup miejsca na cmentarzu, wykopanie i budowę grobu oraz ewentualną rozbiórkę bądź renowację pomnika. W rzeczywistości zleceniobiorca nie miał zamiaru wywiązywać się z powierzonych mu prac.

Szczątki zakopał przy ogrodzeniu

 „Grabarz” w ciągu kilku miesięcy prowadzenia „działalności” oszukał co najmniej 9 osób. Dodatkowo dopuścił się znieważenia zwłok. Podczas remontu jednej z pieczar dokonał ekshumacji. Szczątków nie umieścił jednak w grobie zastępczym ani później – w już odnowionej mogile rodzinnej, lecz… zakopał przy cmentarnym ogrodzeniu.

Ukrywał się przed organami ścigania. By utrudnić pracę służbom, często zmieniał miejsce zamieszkania. Ostatecznie 45-latka na terenie Płońska zatrzymali policjanci z miejscowej komendy.

Lista zarzutów

 „Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów związanych z oszustwami oraz zarzut znieważenia zwłok. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego” – wyjaśniła Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka prasowa KPP w Płońsku.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parafianka
Parafianka 16.05.2022, 13:46
W komarowie też jest podobny grabarz jak ten pan robił i robi dalej , nie odprowadza podatku do urzędu skarbowego a zarazem jest tez koscielnym
Nowe Miasto
Nowe Miasto 16.05.2022, 19:35
A która gospodyni odprowadza podatki? Czy proboszcz za gospodynie? Podać nazwiska, gdzie mieszka taka i na której plebanii pracuje, utrzymuje rodzinę, kupuje samochody, kształci dzieci?
Mogilka
Mogilka 15.05.2022, 16:41
Grabarze to sami oszusci

Pozostałe