Zamość: Przedsiębiorczość mile widziana. Dzień otwarty w PUP

  • 09.04.2017, 10:06
  • ak
Zamość: Przedsiębiorczość mile widziana. Dzień otwarty w PUP freeimages.com
Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu na pierwszą poświąteczną sobotę (22 kwietnia) zaplanował u siebie dzień otwarty dla przedsięborczości.

To będzie okazja, aby załatwić w pośredniaku każdą sprawę, co z reguły w soboty jest niemożliwe. Ponadto będzie możliwość uzyskania informacji z zakresu prawa pracy, podatków, ubezpieczeń, zatrudniania cudzoziemców oraz o możliwościach pozyskania wsparcia ze środków unijnych.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców, osób planujących własny biznes oraz poszukujących pracy.

W sobotę 22 kwietnia w zamojskim PUP powstanie punkt konsultacyjny (pokój nr 4), w których dyżury pełnić mają specjaliści z Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego, a także Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przewidziano również indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy: przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych, badanie oceny zainteresowań i predyspozycji zawodowych, informacja o ofertach pracy krajowych i zagranicznych - pokój nr 15.

Zorganizowane zostaną też warsztaty m.in. z zasada sporządzania wniosku o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej.

PUP proponować też będzie załatwianie spraw z urzędem drogą elektroniczną: możliwość rejestracji on-line, założenie profilu zaufanego e-PUAP, zgłoszenie oferty pracy i innych wniosków on-line.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe