Pow. tomaszowski: Niech usłyszą je w Kazimierzu Dolnym!

  • 12.05.2022, 07:00
  • Wioletta Dudek-Ruszel
Pow. tomaszowski: Niech usłyszą je w Kazimierzu Dolnym!
Katarzyna Warmińska-Mazurek z Tomaszowa Lubelskiego i Zespół Śpiewaczy Gródek-Kolonia z gminy Jarczów będą reprezentować nasz region podczas eliminacji wojewódzkich do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Przesłuchanie na etapie regionalnym odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Z powiatu hrubieszowskiego nie zgłosił się żaden wykonawca. Z zamojskiego były dwa zespoły: Roztoczanki i Echo Lipska oraz solistka Halina Bosiak. Z tomaszowskiego zgłosiły się solistka Katarzyna Warmińska-Mazurek i trzy zespoły: z Gródka Kolonii, Grabowiczanki i Szarowolanki. Jurorzy zdecydowali, że na eliminacje wojewódzkie pojadą śpiewacy z powiatu tomaszowskiego. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Wioletta Dudek-Ruszel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe