Ostatni szansa na złożenie wniosku o dopłaty

  • 12.05.2022, 07:23
  • lew
Ostatni szansa na złożenie wniosku o dopłaty Termin składania wniosków o dopłaty mija 16 maja.
To ostatni dzwonek na złożenie przez rolników wniosków o dopłaty bezpośrednie. Dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Termin mija 16 maja, choć może zostać wydłużony.

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych PROW za 2022 r. przyjmowane są od 15 marca. W tym roku trzeba to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), udostępnionej na portalu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za pomocą aplikacji eWniosekPlus.

Do 4 maja w Lubelskim Oddziale Regionalnym ARiMR wnioski złożyło 59 486 rolników, co stanowi 35,74 proc. wniosków złożonych w roku poprzednim. Najwyższa pora się pospieszyć, bo termin składania wniosków upływa 16 maja. Kto nie zdąży zrobić tego w tym terminie, będzie miał jeszcze czas do 10 czerwca, ale wówczas należne płatności zostaną pomniejszone o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do wniosków złożonych w terminie (do 16 maja) można składać bez żadnych sankcji do 31 maja. Rolnicy, którzy złożą je później, ale w nieprzekraczalnym terminie do 10 czerwca, będą mieli pomniejszone płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. – Jednocześnie należy wskazać, że trwają prace nad rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie określenia dłuższego terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich lub przejściowego wsparcia krajowego oraz zgłaszania zmian do tych wniosków w 2022 r. – informuje Jarosław Suski z Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

W myśl projektowanych przepisów, termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie zostałby wydłużony do 31 maja, a termin składania zmian do wniosków do 15 czerwca. – Niezależnie od powyższego zachęcamy do składania wniosków o dopłaty bez zbędnej zwłoki – zwraca się Jarosław Suski.

Wypłata dopłat – w ramach zaliczek na poczet płatności bezpośrednich – rozpocznie się w połowie października.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe