Dzięki temu serialowi Wołodymyr Zełenski zdobył sławę. Powstanie polska wersja

  • 12.05.2022, 09:00
  • News4Media
Dzięki temu serialowi Wołodymyr Zełenski zdobył sławę. Powstanie polska… Screen YouTube Wołodymir Zełenski w "Słudze narodu"
Polsat kupił prawa do „Sługi narodu”. Możemy się spodziewać polskiej wersji ukraińskiego serialu, który przyniósł popularność prezydentowi Ukrainy.

Wasyl Petrowycz Hołoborodko (Gołoborodko) to nauczyciel historii, który zostaje nagrany przez jednego z uczniów, kiedy krytykuje korupcję w Ukrainie i ukraińskie władze. Film trafia na YouTube i staje się bardzo popularny. W końcu za namową uczniów nauczyciel zgadza się kandydować na prezydenta kraju. Wygrywa wybory i zaczyna rządzić Ukrainą.

To nie jest prawdziwa historia, tylko skrócona fabuła serialu „Sługa narodu”. W postać Hołobrodki wcielił się aktor Wołodymyr Zełenski, obecny prezydent Ukrainy.

Zanim Zełenski został politykiem, był popularnym satyrykiem, aktorem komediowym, zwycięzcą ukraińskiej edycji show „Taniec z gwiazdami”. Jednak największą popularność przyniosła mu rola w „Słudze narodu”.

Serial trafił na antenę w 2015 roku i był nadawany przez kolejne cztery lata. Produkcja składa się z trzech sezonów i szybko okazała się sukcesem. Jeszcze większym powodzeniem zaczął cieszyć się po ataku Rosji na Ukrainę, kiedy Zełenski z clowna stał się „żelaznym jokerem”. Tak dziś nazywają prezydenta swojego kraju ukraińscy żołnierze.

„Sługa narodu” został już sprzedany do wielu krajów, a teraz na tej liście pojawiła się także Polska. Jak podaje rozrywkowy serwis Pommponik, prawa do produkcji kupił Polsat. Nie zamierza jednak emitować ukraińskiej wersji serialu, ale wyprodukować jego polską wersję.

Na razie więcej informacji o planowanym zamierzeniu nie ma.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marek
marek 12.05.2022, 22:49
Nie oglądam banderowskich seriali.
pytanie o stopkę  redakcyjną
pytanie o stopkę redakcyjną 12.05.2022, 21:18
https://kyivindependent.com/ - President Volodymyr Zelensky w cyrylicy pisany to Zjeljenski. To jak to czytacie że Zełenski, czy Załencki ? To jak z Czarnucha zrobic Czarneckiego.
Wołyniak
Wołyniak 12.05.2022, 21:06
Ujawnia ten konflikt wszystkie patologie, zarówno brak spójności w Ukrainie jak i w Nato. A przede wszystkim spójności gospodarczej UE. Weryfikację traktatów, każdych łącznie z tymi co traktują o dozwolonej broni i czerwonym krzyżu. Kraje co były z dala jak Szwecja, okazały się sojusznikiem lepszym niż Niemcy. Eksperyment Ukraina. hahaha. Zagwozdka dla socjologów i politologów. Dlaczego zachodnia Ukraina nie walczy o Donbas?
Wołyniak
Wołyniak 12.05.2022, 21:08
To Polacy piszą że to nasza wojna a zachodnia Ukraina robi biznesy bo bezcłowy transport graniczny hahahah
Wołyniak
Wołyniak 12.05.2022, 18:14
Władek ogłoś powszechną mobilizację bo wschód ci krwawi , a zachód myśli o biznesach. Taka to mentalność ukraińca. Ogłoś powszechną mobilizację nie koniecznie w stanie wojny, ale w stanie wyjątkowym. Rządzicie to nie problem pomyśleć nad ustawą. Chyba że to taka wojna jak o Krym że nawet statki poddawaliście sowietom. To zastanowił bym się nad militarną pomocą na taką skalę.
Wołyniak
Wołyniak 12.05.2022, 18:00
Niech Wołodia pomyśli co zrobił zwalniając z ceł handel zagraniczny. Bo u mnie laweciarze po auta. Busiki po mat budowlane. Cwaniacy biznesmeni myslą o zarobku i w d....pie mają Donbas. To Władek wzywa nwm Europe, Polaków o walke za samostiejną Ukraine z zachodnia Ukraina korzysta z możliwości hahaha. No i tą z afery z ambasadorem- wydalenie z Polski jak ma siły walczyć u nas to niech walczy w Ukrainie!!!!!!!!!!!!! I niech jeszcze skierują wezwanie o wysłanie ludzi jak ich ludzie lawetami auta zwożą.
fiu fiu
fiu fiu 12.05.2022, 18:19
ale dzieki temu jakie kolejki na granicach :)
oj tam oj tam
oj tam oj tam 12.05.2022, 12:42
z polską wersją może być problem, bo który z naszych prezydentów by się nadawał do takiej roli, juz lepiej przetłumaczyc i wyswietlic w naszej TV oryginał zamiast tureckich seriali czy Diademu Królowych
rv47
rv47 12.05.2022, 15:13
Pewnie Bierut, a lokalnie taki wypłoch/ cwaniaczek co nosi spodnie w kroku..

Pozostałe