Tomaszów Lub.: Trwają zapisy na rajd rowerowy śladami marszałka Piłsudskiego

  • 11.05.2022, 11:30
  • wd
Tomaszów Lub.: Trwają zapisy na rajd rowerowy śladami marszałka Piłsudskiego
Trwają zapisy na rajd rowerowy po powiecie tomaszowskim. Przejazd upamiętni pobyt Józefa Piłsudskiego na ziemi tomaszowskiej. Trzeba się pospieszyć, bo zgłoszenia są przyjmowane tylko do 20 maja, a naprawdę warto być.

Organizatorami rajdu są: poseł Tomasz Zieliński, Powiat Tomaszowski (kierownikiem jest wicestarosta Jarosław Korzeń) i Stowarzyszenie "Nowoczesność i Tradycja". Swoją pomoc w organizacji zapewnią także: Placówka Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim, Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim, Jednostki OSP z gmin: Tomaszów Lubelski, Jarczów, Rachanie, Tarnawatka, Susiec, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tomaszowskiego i Serwis Rowerowy Ale jazda Zamość.

Nasza redakcja objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe 28 maja. Jest organizowany po to, by upamiętnić miejsca pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego na Ziemi Tomaszowskiej. Ale jednocześnie będzie też okazją do integracji lokalnej społeczności i turystów, do zobaczenia jak piękne jest tomaszowskie Roztocze i do promocji turystyki rowerowej i pieszej. 

Start rajdu przewidziany jest na godz. 9, zakończenie na 16. Do pokonania będzie 70-kilometrowa trasa wiodąca przez Tomaszów Lubelski, Łaszczówkę, Przeorsk, Jarczów, Podhorce,  Tarnawatkę-Tartak, Szarowolę,  Łosiniec do Tomaszowa. Udział może wziąć każdy, ale musi się wcześniej zarejestrować. Zgłoszenia (do pobrania ze strony internetowej www.powiat-tomaszowski.com.pl) należy wypełnić i przesłać pocztą elektroniczną na adres mejlowy: [email protected] Szczegółowe informacje dotyczące rajdu są dostępne pod numerem telefonu: 84 664 12 53. Uczestnictwo w rajdzie trzeba będzie jeszcze potwierdzić osobiście w dniu 28 maja do godz. 8.50 w Biurze Rajdu. Każdy uczestnik musi mieć na głowie kask - to wymóg, o którym nie można zapomnieć. 

Marszałek Piłsudski dwukrotnie przebywał na Ziemi Tomaszowskiej. Po raz pierwszy w 1901 roku, kolejny 20 lat później. Na pamiątkę tych wydarzeń Rada Powiatu Tomaszowskiego przyjęła w ubiegłym roku uchwałę, którą patronem 2021 roku ustanowiła Piłsudskiego. Wśród wydarzeń Roku Marszałka był m.in. Rajd Rowerowy jego pamięci. Cieszył się dużym zainteresowaniem. To jego kontynuacja. 

 

 

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe