Hrubieszów: Helikopter amerykański, spadochrony polskie

  • 11.05.2022, 08:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Helikopter amerykański, spadochrony polskie   Z amerykańskiego helikoptera wojskowego CH-47 Chinook na polskich spadochronach skakali zwiadowcy z Hrubieszowa i amerykańscy powietrznodesantowi.
Zwiadowcy z Hrubieszowa i amerykańscy żołnierze z jednostki powietrznodesantowej wspólnie przeprowadzili zajęcia taktyczne połączone ze skokami spadochronowymi. Żołnierze skakali z amerykańskiego śmigłowca, na polskich spadochronach. To prawdopodobnie pierwsze takie ćwiczenia w Polsce.

Wspólne ćwiczenia przeprowadzono w dniach 25 – 27 kwietnia. W tych dniach mieszkańcy Zamościa i okolic lotniska w Mokrem z zaciekawieniem patrzyli w niebo, na którym krążył dwupłatowy śmigłowiec. To był amerykański helikopter wojskowy CH-47 Chinook. Lecieli nim żołnierze 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy wspólnie z amerykańskimi żołnierzami z 82nd Airbone Division US Army ćwiczyli skoki spadochronowe.

– Skoki spadochronowe odbyły się według polskich przepisów, skoczkowie szybowali w niebo z amerykańskich śmigłowców. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zwiadowca
Zwiadowca 18.05.2022, 00:05
W 2000 roku rozmawiałem z Polakami z legii cudzoziemskiej . Bali się wracać do Polski, chociaż Polska była już w NATO. Bali sie odpowiedzialnośici za dywersję. Imponowała mi ta formacja. Ale taki strzelec z Kanady hmmm
Tyle  w  temacie  naszego MON
Tyle w temacie naszego MON 16.05.2022, 19:59
A co na to kontrola wojskowa naszej przestrzeni powietrznej ? Sr....ją na to ze amerykanie, czubki anten na blokach wycierają w miastach 15 km od granicy z Ukrainą ? Przesada. Cieszą sie pewnie jak dzieci bo Ameryka leci. Za czasów młodości ministra obronności taki widok to marzenie. Zakaz latania nat miastami niech opłotkami zapi,,,ją na tej wysokości. Po 11 Września większość miast zakazała ruchu lotniczego.
Tyle w temacie
Tyle w temacie 16.05.2022, 20:05
To ja mam sie bać jak w tv podają , ze coś tam 20 km od granicy ostrzelane jakimiś pierdółkami fajerwerkami sowieckimi, a Ameryka, czując sie jak w Wietnamie Mi anteny z bloku zrywa i to spoko. Bo dogadam sie z Ukraińcem i mi przywiezie coś na te natrętne helikoptery. Oni sie na tym znają Ameryka ich szkoliła hahahah
Q
Q 16.05.2022, 19:47
No i do sojuszników - To nie ebany Wietnam że 10 m nad blokami latacie jak w na zadupiu Wietnamu nad chatami wieśniaków. Bo daje słowo ebne kamieniem i ktoś z was wypadnie jak tak nisko będzie to gufno wasze latać. Piepszone wieśniaki z Kansas w Apache Bawełnę zbierać Bo nie ma z czego Chińczyk Lee robić.
Quba
Quba 15.05.2022, 12:23
Widze ze debili vide Zawodowiec nie brakuje
Do Mariusza Parola
Do Mariusza Parola 13.05.2022, 17:31
Czy w Hrrubieszowie pojawi się kiedyś obiektywny dziennikarz, który np przeprowadzi wywiad ze starostą Anetą Karpiuk lub przewodniczącym Józefem Kuropatwą w sprawie śmietniska w Strzyżowie. Powstało za rządów Józefa a wkrótce 2 lata rządów Karpiukowej i coś cisza. Będzie rekultywacja i jeśli tak to kto zapłaci.
Do  pytajęcego
Do pytajęcego 14.05.2022, 22:27
Jak bym nie był nerwowy to mógł bym przeprowadzić wywiad. Ale ten z Prechoryłe zaciąga ojczyzną polszczyzną, że nie dogadam się. Po za tym tam kto inny władze trzyma . Szara eminencja .
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 11.05.2022, 19:51
Z takiej fury to i bez spadochronu przyjemnie wyskoczyć
Sinobrody
Sinobrody 12.05.2022, 20:09
Zawisza Ciemny - so what's the problem? Я ЛЮБЛЮ ЭТУ Груз 200 ИЗ РОССИИ. W jakimś filmie czy z Kuklińskim, czy Akwarium było że jak ktoś się sprzeciwia władzy to prędzej czy później trafi w niego ciężarówka z gruzem. Mogli by powtórkę filmu Akwarium zrobić w tv . Zaczynało się chyba od spalenia w hucie Oleg Władimirowicz Pieńkowski, czy coś. Zdziwieni mentalnością Ruskich haha. Mieli wjechać przeprosić za okupację. Bez jaj. Nawet nasza armia nie jest tak zdyscyplinowana chyba i wyspecjalizowana, logistycznie i mentalnie. żeby to rzucić na front, i szybko wymienić, zanim z głodu i bezsilności zacznie improwizować. Bo żołnierz jak zaczyna improwizować i myśleć bez rozkazów, ogólnie są szkoleni do działania i bezmyślności. To wyobraźcie sobie o czym zaczyna myśleć. Teoretyczna armia humanitarna hahahah. Problem się robi jak zaczyna walczyć o życie.
Zwiadowiec
Zwiadowiec 12.05.2022, 19:51
Na główkę pewnie skoczysz na Donbas z pasem szahida i zapalnikiem w ręku. jeszcze z plastrami z gwoździ na tym TNT Boeing CH-47 Chinook to dziadostwo. To klasyk Wietnamu. Nic lepszego transportowego nie wymyślili. Chyba że CV-22 Osprey. Boeing CH-47 Chinook zawsze kojarzy mi się z Wietnamem. już te Sikorsky UH-60 Black Hawk co latały z towarami lepsze i szybsze były. Teraz wiadomo odblokowane lotniska, kijów obstawiony bardziej niż Wawa to antonowy ukraińskie latają. I pytanie Obroni się Polska przeciwko pociskom hipersonicznym ? hahaha hyba nie. To niech teoretycy nie zapewniają społeczeństwa że jest takie bezpieczne bo nawet kasetowej bomby atomowej nie bedzie w stanie zestrzelić obrona. A to ze nad Polską zestrzelą soś co leci na zachód. Jaki interes w tym jak głowica na nas spadnie?
Zwiadowiec
Zwiadowiec 11.05.2022, 13:26
To takie Chinooki transportowe tylko? Nie mieli Boeing AH-64 Apache. Profilaktycznie u nas powinno być kilka bojowych śmigłowców. Ciekawe czy BWR II mają jeszcze w jednostce? Wypchać to na ukrainę hahahah
Zwiadowiec
Zwiadowiec 14.05.2022, 22:33
Ok latajcie ale 50 pln za przelot po moim niebie od złomu Chinooki i 75 za przelot Boeing AH-64 Apache. !!!!! Bo kupie od Ukraińca Jawelina i oczyszczę niebo !!!!!!!!!!!!!
Zwiadowiec
Zwiadowiec 11.05.2022, 13:28
BRDM II BWR dawno sie pozbyli bo stanowiło wartość obronną.

Pozostałe