Hrubieszów: Pół miliona oszczędności

  • 10.05.2022, 07:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Pół miliona oszczędności – Po zrealizowaniu zaplanowanej inwestycji, powinniśmy zaoszczędzić około połowę dotychczasowych wydatków na energię elektryczną – tłumaczy burmistrz Hrubieszowa, Marta Majewska.
Montaż paneli fotowoltaicznych i energooszczędnego oświetlenia w szkołach i innych miejskich instytucjach w Hrubieszowie pozwoli miastu co najmniej o połowę ograniczyć wydatki budżetu na energię elektryczną zużywaną w jednostkach miejskiego samorządu. Miasto czeka na decyzję w sprawie 5 mln zł dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

We wszystkich jednostkach miejskiego samorządu w Hrubieszowie, w ciągu roku, zużywa się około 1 tys. megawatogodzin energii elektrycznej. Przy zmiennych cenach prądu to wydatek rzędu około miliona złotych. Mowa tu o kosztach energii elektrycznej wykorzystywanej do oświetlenia budynków i pomieszczeń szkół oraz innych miejskich instytucji. Obecnie – poza Urzędem Miasta – żadna z nich nie dysponuje energooszczędnymi instalacjami oświetleniowymi ani fotowoltaiką.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
spacerowicz
spacerowicz 10.05.2022, 16:48
Albo ścieżkę spacerowo-rowerową w Dębince, żeby dekle z Hrubka nie biegali po drogach i nie łazili z pieskami. Jak nie wiecie na co wydać.
kłusownik
kłusownik 16.05.2022, 20:41
Ja tam wnyki nastawiam na lisy, a ci spacerowicze psują Mi temat bo łapią się na nie .
Przedsiębiorczy
Przedsiębiorczy 10.05.2022, 16:44
100 tyś dla mnie reszta sie dzielcie!!!!! Nic nikomu nie powiem!!!
Krzysiek
Krzysiek 10.05.2022, 13:41
Pierw inwestuje się a kupony z zyskiem odcina się nurz po całej inwestycji i spłacie kredytów

Pozostałe