Mistrzowski weekend

  • 10.05.2022, 12:00
  • MaSzt
Mistrzowski weekend
W sobotę, 30 kwietnia w Łopienniku Nadrzecznym o mistrzostwo województwa w badmintonie walczyli żaki, czyli zawodnicy w wieku do 11 lat, zaś następnego dnia w hali OSiR w Zamościu rozegrane zostały mistrzostwa Lubelszczyzny młodzieżowców, czyli w kategorii Under-23.

W zawodach żaków startowało 28 zawodniczek i zawodników z siedmiu klubów z woj. lubelskiego, a w tym gronie dziewięcioosobowa reprezentacja UKS Kiko Zamość. Jak wypadli zamojscy badmintoniści? 

W grze podwójnej dziewcząt Maja Maścibroda i Alicja Wójcicka zajęły pierwsze miejsce, Julia Matwij i Julia Stopa drugie, a Maja Panas i Emila Szmydki – trzecie. W grze mieszanej Maja Maścibroda uplasowała się na drugiej pozycji (występowała w parze z Gabrielem Wosiem z Górnika Łęczna), zaś Alicja Wójcicka – na trzeciej (w parze z Dawidem Turlewiczem z Górnika). W deblu chłopców Adam Sasyn i Ksawery Ścibak zakończyli zmagania na trzeciej lokacie. Natomiast w grze pojedynczej dziewcząt Julia Stopa była druga, a Julia Matwij – trzecia. – Wszyscy trenerzy z woj. lubelskiego zauważyli, że zaczynamy się budzić. Przez lata Kiko było kołem napędowym badmintona na Lubelszczyźnie. Potem nastał dla nas kilkuletni kryzys.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe