sobota, 20 kwietnia 2024 10:50

Wyrwał „życiówkę”

Podczas mistrzostw świata juniorów Under-20 w Heraklionie (Grecja) Maksymilian Dorn poprawił rekord życiowy w rwaniu, ale w podrzucie nie poszło mu tak dobrze, jak podczas niedawnych mistrzostw Polski juniorów do lat 20 w Biłgoraju. Z wynikiem w dwuboju 299 kg zajął trzynaste miejsce w kategorii wagowej 96 kg.

Zawodnik Agrosu Zamość zaliczył pięć spośród sześciu podejść. Wyrwał kolejno 125, 130 i rekordowe 133 kg. Natomiast podrzucił najpierw 160 kg, a następnie 166 kg w drugiej próbie.

Wynik w dwuboju, uzyskany przez Dorna na pomoście w Biłgoraju, pozwoliłby temu sztangiście awansować w Heraklionie na dwunaste miejsce. Jedenasta pozycja była poza zasięgiem zawodnika, którego w Agrosie szkoli Andrzej Gaweł. Kanadyjczyk Xavier Lusignan, który zajął właśnie jedenaste miejsce, osiągnął w dwuboju wynik 316 kg.

Mistrzem świata juniorów Under-20 w kat. 96 kg został Garik Karapetjanski. Zawodnik z Armenii uzyskał w dwuboju aż 370 kg (170 kg w rwaniu i 200 kg w podrzucie). Wicemistrzostwo wywalczył Mołdawianin Tudor Bratu z wynikiem 364 kg (163 plus 201 kg), zaś brązowy medal zdobył Egipcjanin Yaser Usama Hemdan – 359 kg (157 plus 202 kg).