Chelsea ma nowego właściciela. Kończy się era Abramowicza

  • 08.05.2022, 05:00
Chelsea ma nowego właściciela. Kończy się era Abramowicza Alexander Hassenstein - UEFA/UEFA via Getty Images
To już pewne. Roman Abramowicz żegna się z Chelsea. Jego miejsce zajmie konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego.

W 2003 r. Abramowicz kupił angielski klub piłkarski za około 140 milionów funtów. Chelsea została wystawiona na sprzedaż po tym, jak jej dotychczasowego właściciela umieszczono na liście osób, wobec których mają zastosowanie sankcje w związku z wojną trwającą u naszych wschodnich sąsiadów. Jako potencjalnych kupców klubu wymieniano sportowców takich jak Lewis Hamilton czy Serena Williams. Teraz oficjalnie wiadomo, że nowym właścicielem będzie konsorcjum kierowane przez amerykańskiego biznesmena, który zakupem Chelsea był zainteresowany już kilka lat temu.

Jak podkreślił klub, „z dokonanej inwestycji 2,5 miliarda funtów zostanie przeznaczone na zakup udziałów w klubie, a wpływy zostaną zdeponowane na „zamrożonym” koncie bankowym w Wielkiej Brytanii z zamiarem przekazania 100 proc. na cele charytatywne, co potwierdził też Roman Abramowicz”.

Onet Sport podał, że nowi właściciele klubu mają zainwestować w Chelsea 1,75 miliarda funtów. Celem jest rozwój Akademii Stamford Bridge, drużyny kobiet oraz Fundacji Chelsea. Finalizacja transakcji ma zakończyć się w maju, jednak potrzebna jest do tego zgoda brytyjskiego rządu. 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
???
??? 08.05.2022, 12:41
no i ? Szt i tak jest łgarzem

Pozostałe