Zamość: Interwencja w sądzie. Rodzeństwu grozi 10 lat więzienia!

  • 05.05.2022, 06:03
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Interwencja w sądzie. Rodzeństwu grozi 10 lat więzienia! Do interwencji doszło 11 grudnia ub. roku w galerii handlowej przy ul. Przemysłowej w Zamościu.
Głośna interwencja funkcjonariuszy policji i straży miejskiej w zamojskiej Galerii Twierdza znajdzie swój finał w sądzie. Śledczy oskarżyli właśnie 32-latka z Zamościa i jego młodszą o rok siostrę o czynną napaść na funkcjonariuszy. Akt oskarżenia trafił 29 kwietnia do Sądu Rejonowego w Zamościu. Rodzeństwu grozi do 10 lat więzienia.

„Paralizatorem i gazem za brak maski – milicja w akcji w Zamościu”, „Policja – Zamość. Interwencja wobec braku maski w sklepie. SKANDALICZNE!” – takimi tytułami opatrzono filmy zamieszczone 11 grudnia ub. roku na kanale YouTube. Kilkoro internautów przesłało nagranie również do naszej redakcji. Na filmiku przedstawiającym interwencję w Galerii Twierdza w Zamościu widać było policjanta i strażnika miejskiego, a także mężczyznę i kobietę, wykrzykujących coś pod adresem mundurowych. Policjant używa gazu łzawiącego, a gdy mężczyzna rzuca się na funkcjonariuszy, zostaje obezwładniony i powalony na ziemię. W ruch idą paralizator i kajdanki. Niespełna dwuminutowy materiał był wielokrotnie udostępniany przez internautów i szeroko komentowany. Przeważały wpisy krytyczne wobec zachowania mundurowych.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
złoty róg Trzaskowskiego
złoty róg Trzaskowskiego 09.05.2022, 22:12
Facet postawił honor mężczyzny nad prawem które ma pomagać człowiekowi, gdy mu przeszkadza nie jest prawem. Gdyby mi ktokolwiek nawet Lewandowski psiknął gazem siostrze za brak szmaty podszedłbym i wyrwałbym chwasta. Ze wszystkimi konsekwencjami tego działania.
do durnia
do durnia 10.05.2022, 08:04
łżesz
dvd
dvd 09.05.2022, 12:33
Ta sprawa ma drugie dno- czy "ofiara" na glebie i "ofiara" w mundurku nie znali się ?
Kawu
Kawu 08.05.2022, 15:18
Bartoń zachował się jak idiota, nie jak facet.
Obezwładnionego już chłopa gazem potraktował.
Przejrzyjcie na oczy, bo i was niebawem tak policja traktować będzie.
Wstyd mi za tych, którzy stają po stronie tego policjanta. Zero moralnej godności.
Ps: pozdrawiam analfabetów :D
Uu
Uu 08.05.2022, 08:27
Proponuję upublicznić dane osobowe ze zdjęciem rodzeństwa ,,dobrze wychowanego,, Dla opinii publicznej ,w celu omijania dużym łukiem ,,towarzystwa,, gdyby człowiek nieświadomie ,,zapytał o godzinę,,to by mógł być zatankowany nieświadomy zagrożenia ze strony pieniaczy .
Ali
Ali 07.05.2022, 19:32
Ten funkcjonariusz jest bardzo agresywny i chamski. Sam jest kibolem Hermana Zamość
Nazywa się Krystian Ali . Patologia spotkała patologie. Oczywiście patologia w mundurze ma większe prawa w Polsce
po prawdzie
po prawdzie 10.05.2022, 08:05
nie ma Hetmana. A kibol to jest pojęcie pozytywne, znaczy zagorzały sympatyk. Tylko Gówno Wyborcze używa go w niewłaściwym kontekście. Jak wielu innych rzeczy
123
123 07.05.2022, 07:19
A ja słyszałem, że ten pieniacz ma już wyrok w zawieszeniu. Także ma chłopak doświadczenie w tych sprawach.
Z
Z 06.05.2022, 22:32
Napiszę dosadnie , są kraje w których tego typu zachowanie bulwersujące - agresywne i atakujące stróżów prawa kończy się gdzie? W kostnicy i bez komentarza .!!!. Wystarczy pooglądać filmy w internecie paro sekundowe co to znaczy w interwencji słuchać poleceń policjanta ,i je wykonywac !!! Gdyby to było zachowane Nie było by całej sprawy.
Kaliber9
Kaliber9 07.05.2022, 07:12
To jakim prawem odebrano milicjantom pracujacym w czasach PRL uposarzenia emerytalne ?
Prawda
Prawda 07.05.2022, 09:37
nie uposażenia (bo tak siępo polsku pisze) ale przywileje
Hahaha ale aferę wykręciłem
Hahaha ale aferę wykręciłem 06.05.2022, 15:06
Bartoń
!
! 06.05.2022, 14:14
Funkcjonariusze to teraz zbrojne ramię PiS
derwisz
derwisz 06.05.2022, 12:24
Redakcja kasuje komentarze? ...
Za rażenie prądem obezwładnionego, leżącego już dresa- agresora tzw "funkcjonariusz" dostał pochwałę! W tym przypadku nie widzę różnicy miedzy dresem, a mundurem czy szalikowcem-kibolem... Czy pieszczocha -elektryko- gazownika przebadał już biegły psychiatra?
Siwy
Siwy 06.05.2022, 13:42
Sam z siebie drwisz panie derwiisz
Krzysiek
Krzysiek 06.05.2022, 07:28
Sądzę że obywatel który wypowiada się .na temat partii politycznej powinien hamować swoje zachowanie ponieważ prawo jest dla wszystkich jednakowe i sądzę że każdy powinien być tak samo osadzony niema świętych krów PO szacunek
A
Ja
Ja 06.05.2022, 08:42
@Krzysiek kazdy powinien być tak samo osądzony No tak być powinno ale jest inaczej pani sędzia w sprawie Beaty Kozidrak brała pod uwagę jej dorobek artystyczny przy wydawaniu wyroku Co Ty na to?
*** tych kurwuw pisowskich po i całą to ***ona lewą stronę
*** tych kurwuw pisowskich po i całą to ***ona lewą stronę 05.05.2022, 23:45
*** was wy *** *** pisowskie dziady co nie potraficie zarobi i zebracie od panstwa pieniadze wy *** powtórzę wy *** *** do konca zycia bedzie trzeba was utrzymywac bo jestescie *** warci nieudacznicy *** was tak jak to robi pis wy ***
Dziewczyne gazem po oczach wy *** *** śmiecia prostaki
Dobrze że nasi dziadkowie nie widzą co wyście *** zrobili z tego kraju
Czaicie to *** parobki za 3000 zł
Tomek
Tomek 07.05.2022, 07:01
Obudź się bo się zesrales. W Lidlu czasami jest promocja na słowniki. Kup sobie jeden
Jarislaw
Jarislaw 06.05.2022, 10:11
To jedz na ukraine. Tam bedzie Ci lepiej
wytrzyj se ryja Marcijanie
wytrzyj se ryja Marcijanie 06.05.2022, 08:42
hłabia + wóda - takie są efekty
👍
👍 05.05.2022, 21:22
Oglądałem film krótki ,ale treściwy i widać w nim brak wykonywania poleceń przez pieniacza agresywnego czego skutkiem był przymus pezposredni ,czyli użycie obezwładnienia ,po wyciągnięciu łap i zatankowaniu policjanta.Ten pieniacz i jego siostra do ODSIATKI tego domaga się suweren i możemy mówić wtedy o sprawiedliwości .Policjant nagrodzony i strażnik ,bardzo dobrze ,a cholote odizolować!!!!
veto
veto 06.05.2022, 08:13
możesz się domagać...ja jako suweren żądam uniewinnienia...za takie polowanie na zwykłych ludzi i urządzanie sobie safari w sklepie, ten funkcjonariusz powinien byc skierowany na obserwację psychiatryczną
Jaroslaw
Jaroslaw 06.05.2022, 10:09
A Ty sie juz przebadales ?

Pozostałe