Zamość: O sobie bez granic

  • 04.05.2022, 11:00
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: O sobie bez granic Studenci II i III roku filologii angielskiej AZ przedstawili referat na temat języka, jakim posługuje się obecnie polska młodzież.
Akademia Zamojska i Uniwersytet Padewski zrealizowali wspólnie kolejne spotkanie dla studentów obu uczelni „Warto wiedzieć o sobie więcej”. Czego się dowiedzieli?

Zakład Anglistyki Akademii Zamojskiej oraz Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Padewskiego zorganizowali sympozjum online „Warto wiedzieć o sobie więcej”, w którym udział wzięli studenci filologii angielskiej AZ i filologii polskiej z Padwy oraz ich wykładowcy.

Celem sympozjum było zapoznanie jego uczestników z rozmaitymi aspektami kultury i historii obu krajów. Wśród podzielonych na dwie sekcje wystąpień, najwięcej uwagi poświęcono zagadnieniom dotyczącym języka i komunikacji.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 2 dni temu, 10:25
Uniwersytet w Padwie a o padewskim nie słyszałem, trzeba mieć wyksztalcenie wyższe niż podstawowe żeby to wiedzieć.
Ahoj
Ahoj Wczoraj, 01:21
Edwardzie - ty długo nie pociągniesz, wszystko Cię irytuje... nerwy zżera ,,,

Pozostałe