Krzysztof Pszenniak 1955-2022

  • 04.05.2022, 09:04 (aktualizacja 04.05.2022, 09:09)
  • MaSzt
Krzysztof Pszenniak 1955-2022 Krzysztof Pszenniak 1955-2022
Użyć standardowych słów „zamojski sport poniósł wielką stratę” – to jakby nic nie powiedzieć. Bo strata jest tak ogromna, że nie da się tego wyrazić słowami. Ból ściska gardło, łzy zalewają oczy. W niedzielę, 1 maja po ciężkiej chorobie odszedł od nas niezwykły człowiek, który całe swoje życie oddał dla rozwoju i popularyzacji różnych dyscyplin sportowych – Krzysztof Pszenniak. jego pogrzeb odbędzie się w środę, 4 maja na Cmentarzu Komunalnym w Zamościu. Msza żałobna będzie o godz. 11 w kościele pw. Świętego Brata Alberta.

Następnego dnia odbył się IX Bieg Wokół Twierdzy Zamość. I była to smutna impreza, bo miała charakter upamiętniający jego inicjatora. To właśnie Krzysztof Pszenniak reaktywował ten bieg w 2014 r. po 75 latach przerwy w jego rozgrywaniu. Frekwencja w pierwszej powojennej edycji Biegu Wokół Twierdzy Zamość przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wystartowało prawie 600 osób w różnym wieku. Zabrakło numerów startowych i koszulek, bo nikt nie przygotował się na taką liczbę uczestników. Krzysztof Pszenniak popłakał się wtedy ze wzruszenia.

Do sportu podchodził emocjonalnie. Ze łzami w oczach zawsze dziękował naszej redakcji za promocję imprez, które przez lata licznie organizował. A było ich doprawdy mnóstwo, w wielu dyscyplinach sportowych, także w turystyce i rekreacji. Relacjami z tych imprez i innymi materiałami, dotyczącymi działalności Krzysztofa Pszenniaka, w każdym numerze moglibyśmy zapełnić wszystkie kolumny, przeznaczone w gazecie na sport. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
smutna
smutna 04.05.2022, 17:36
Cóż powiedzieć - wielka strata. Spoczywaj w pokoju wiecznym. Amen

Pozostałe