Tyszowce: Zapaśnicy Pogoni szlifują formę przed sezonem i zdobywają medale

  • 07.04.2017, 14:07
  • ak
Tyszowce: Zapaśnicy Pogoni szlifują formę przed sezonem i zdobywają medale MKS Pogoń Tyszowce
Zapaśnicy Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Tyszowce ostro pracują nad formą, bo mają przed sobą kilka ważnych imprez międzynarodowych. Ale biorą też udział w zawodach i odnoszą sukcesy.

Jakub Antoszewski jeszcze w tym miesiącu będzie reprezentować Polskę w Gruzji na Mistrzostwach Europy Seniorów w Sumo, a Jakub Darmochwał za kilka dni rozpocznie zgrupowanie kadry narodowej przed turniejem zapaśniczym w Rumunii. Obaj wzięli udział w zawodach krajowych i potwierdzili, że należą do krajowej czołówki. 

Jakub Darmochwał zajął pierwsze miejsce wśród seniorów i w grupie młodzieżowców w kategorii wagowej do 92 kilogramów podczas Mistrzostw Polski w Sumo, które odbyły się w Strzelcach Opolskich. Zaprezentował się tak dobrze, że sędziowie i trenerzy przyznali mu mu tytuł "Najlepszego Zawodnika Mistrzostw".

Podczas tego samego turnieju reprezentanci klubu z Tyszowiec, z rąk prezesa Polskiego Związku Sumo Dariusza Rozuma, odebrali wyróżnienia przyznane przez ministra sportu. Za ubiegłoroczne sukcesy w zawodach krajowych i zagranicznych, oprócz Jakuba Darmochwała, otrzymali je Adam Gardzioła, Kamil Kiryło i Jakub Antoszewski.

Ten ostatni potwierdził wielką formę na zawodach Pucharu Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Janowie Lubelskim. Startował w najcięższej kategorii wagowej do 100 kilogramów, pokonując gładko wszystkich swoich rywali przed czasem. 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe