Minus jeden w Legnicy

• 27.04.2022, 06:22
  • Tomasz Tomczewski
Minus jeden w Legnicy Młodziki Padwy Zamość cieszą się z awansu do 1/8 finału mistrzostw ZPRP.
Szczypiorniści Padwy Zamość mogą pluć sobie w brodę! Mimo wielu szans na dopadnięcie rywala, przegrali w Legnicy z Siódemką Miedzią 30:31 (15:19).

Gospodarze zajmowali ostatnie miejsce w tabeli Ligi Centralnej i ewentualna porażka oznaczałaby dla nich niemal pewną degradację. Musieli więc od pierwszego gwizdka zagrać z ogromną determinacją. Mimo tego znacznie lepiej w mecz weszli przyjezdni. Padwa szybko objęła prowadzenie 5:1, po czym… stanęła. Legniczanie w ciągu kilu minut doprowadzili do remisu, po czym przejęli inicjatywę. Żółto-czerwoni w tym okresie bardzo słabo spisywali się w defensywie, choć i tak wielokrotnie skórę ratował im Krzysztof Kozłowski. Do przerwy gospodarze prowadzili więc 19:15.