Szczebrzeszyn: Na wymianie w Niemczech

  • 27.04.2022, 06:10
  • lew
Szczebrzeszyn: Na wymianie w Niemczech Uczniowie ze Szczebrzeszyna przebywali w Niemczech od 27 marca do 4 kwietnia.
Na przełomie marca i kwietnia miała miejsce wymiana uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego ze Szczebrzeszyna ze szkołami partnerskimi Schwäbisch Hall i Crailsheim w Niemczech.

Głównym celem projektu było wzbogacenie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych młodzieży w kontekście ich zainteresowań zawodowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z systemem szkolnictwa zawodowego, brali udział w zajęciach praktycznych i warsztatach. Zwiedzili szkoły partnerskie oraz poznali miejsca praktyk i warsztatów, w których odbywa się nauka zawodu. Poznali również miejscową historię, tradycję i kulturę. Dzięki temu uczniowie poszerzali swoją wiedzę zawodową, doskonali umiejętności językowe, wzbogacali wiedzę społeczną i kulturową.

W czasie pobytu uczniowie odwiedzili też miejsca pamięci, zapoznali się z zabytkami i historią odwiedzanych miast. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe