Turobin: Powiat będzie szybszy od województwa?

  • 21.04.2022, 10:00
  • Ewa Zajmała
Turobin: Powiat będzie szybszy od województwa? Władze powiatu zapewniają, że droga zostanie wyremontowana, ale wciąż nie wiadomo kiedy.
Nie milknie temat potrzeby remontu drogi nr 848 na terenie gminy Turobin. Do końca minionego roku była ona drogą wojewódzką. Teraz jest powiatową. Starosta zapewnia, że inwestycja zostanie wykonana i prosi o czas.

O potrzebie remontu drogi informowaliśmy już na łamach Kroniki w lutym br. Dotychczasowa droga wojewódzka nr 848 (Tarnawa Mała-Turobin-Sułów-Szczebrzeszyn) od stycznia jest drogą powiatową. Nie była remontowana od lat. Mieszkańcy i władze gminy twierdzą, że jest w opłakanym stanie. Domagają się niemal natychmiastowego remontu. Starosta Andrzej Szarlip studzi emocje. Zapewnia, że droga będzie wyremontowana, jednak potrzeba na to czasu. 

Temat jej remontu powrócił podczas ostatniej sesji rady powiatu. Wywołał go radny rady Jerzy Krasoń. – Przejęliśmy drogę będącą w fatalnym stanie. Zima również zrobiła swoje. Stan jeszcze się pogorszył – podkreślał. Dodał, że problem występuje również na innych drogach powiatowych m.in. w Zabłociu czy Zółkiewce (w kierunku Krasnegostawu). Pytał władze powiatu, czy  w tym roku przewidziane są remonty tych dróg.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Ewa Zajmała

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe