Tomaszów Lub.: Łóżko zostało, a 6 tys. zł nie ma

  • 13.04.2022, 09:45
  • Źródło: KPP Tomaszów Lub., sierż. szt. Małgorzata Pawłowska
Tomaszów Lub.: Łóżko zostało, a 6 tys. zł nie ma Fot. KPP Tomaszów Lub.
Prawie 6 000 złotych stracił z konta 28-letni tomaszowianin podczas internetowej sprzedaży łóżka. Oszust podający się za osobę zainteresowaną zakupem przesłał link do rzekomego odbioru płatności. Mężczyzna kliknął w link i zalogował się na fałszywą stronę bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta 28-latka pieniądze blikiem.

9 kwietnia do tomaszowskiej komendy zgłosił się 28-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna złożył zawiadomienie dotyczące oszustwa internetowego którego padł ofiarą.

Za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego, tomaszowianin chciał sprzedaż stelaż łóżka. Zaledwie po 10 minutach od zamieszczenia ogłoszenia, za pośrednictwem komunikatora internetowego do mężczyzny odezwała się osoba zainteresowana zakupem. Rzekomy kupujący zaproponował zorganizowanie kuriera i pokrycie wszelkich kosztów dostawy. Sprzedający miał tylko „kliknąć” w otrzymany od kupującego link żeby odebrać pieniądze.

28-latek po kliknięciu w link, został przekierowany na fałszywą stronę banku, gdzie podał swoje dane sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej. Przestępca przechwycił te dane i wypłacił z konta mężczyzny prawie 6 000 złotych.

- Przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas transakcji finansowych. Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie dajmy się oszukać! Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł - mówi sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z KPP w Tomaszowie Lub.

Źródło: KPP Tomaszów Lub., sierż. szt. Małgorzata Pawłowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe