Uroczystości patriotyczne w gminie Telatyn [ZDJĘCIA]

  • 03.04.2022, 09:00 (aktualizacja 03.04.2022, 21:14)
  • Źródło: UG Telatyn
Uroczystości patriotyczne w gminie Telatyn [ZDJĘCIA] Fot. UG Telatyn
Rozważaniami Drogi Krzyżowej w Kościele parafialnym w Nowosiółkach rozpoczęły się doroczne uroczystości patriotyczne upamiętniające 78. rocznicę tragedii, jakiej dokonali nacjonaliści z OUN-UPA na mieszkańcach Poturzyna i okolicznych miejscowości w kwietniu 1944 roku.

W uroczystości udział wzięli: Tomasz Zieliński - poseł na Sejm, Dariusz Czop – sekretarz powiatu tomaszowskiego, radni powiatu tomaszowskiego na czele z Wiesławem Cielicą – wiceprzewodniczącym rady powiatu, radni gminy Telatyn wraz z przewodniczącym Jarosławem Romanowskim, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP druh Jacek Gala i gminny komendant ZOSP RP druh Jacek Nowosadowski wraz z jednostkami OSP z terenu gminy Telatyn, Henryk Szaruga – opiekun 19 DH Modrzewie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Telatynie wraz z harcerzami, zuchy wraz z opiekunem Izabelą Kozak, dyrektorzy szkół: Barbara Wójcik i Agnieszka Dobrowolska wraz z gronem pedagogicznym i społecznością szkolną Szkoły Podstawowej w Telatynie, dyrektor biblioteki Alicja Górnik, przedstawiciele Stowarzyszenia Moje Nowosiółki, sołtysi oraz mieszkańcy Poturzyna i całej gminy Telatyn. Obecne były również poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Telatynie oraz Światowego Związku Żołnierzy AK – Rejon Telatyn.

Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Telatynie pod opieką Joanny Szuryn i Moniki Tętnowskiej. Mszę św. w intencji pomordowanych odprawił ks. Jerzy Rzeszowski – proboszcz parafii w Nowosiółkach w koncelebrze z ks. Andrzejem Bastrzykiem – proboszczem parafii w Żulicach. Oprawę muzyczną zapewnił Chór parafialny z Nowosiółek pod opieką pani Anny Sienkiel.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości pojechali do Poturzyna, gdzie pod pomnikiem ku czci pomordowanych złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Źródło: UG Telatyn

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe