Nowa Kronika Tygodnia od wtorku w sprzedaży

  • 28.03.2022, 17:00 (aktualizacja 28.03.2022, 17:18)
  • red.
Nowa Kronika Tygodnia od wtorku w sprzedaży
Już jutro 29 marca ukaże się kolejny numer "Kroniki Tygodnia". Jakie tematy poruszamy w tym wydaniu?

>>> Od 1 września w szkołach znowu będzie przysposobienie obronne. Tak zdecydował minister edukacji Przemysław Czarnek. Czy szkoły są na to gotowe? Co mówią dyrektorzy szkół?

>>> We Dworze Udrycze w gm. Stary Zamość zorganizowano polsko-ukraińskie powitanie wiosny. Impreza tak się rozkręciła, że nie starczyło czasu na topienie marzanny.

>>> W Zamościu powstanie oddział przygotowawczy dla ukraińskich dzieci. To kolejny z obiektów, w których będą mogły uczyć się języka polskiego. 

>>> Ponad 14 tys. egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B przeprowadzono w ub. roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu i jego oddziale terenowym w Biłgoraju. To zdecydowanie więcej niż rok wcześniej. Czy w tym roku, z uwagi na napływ uchodźców z Ukrainy, może być ich jeszcze więcej?

>>> W poprzednim numerze napisaliśmy o działaniach policji („Zamość – miasto bezpieczne?”), w tym przedstawiamy raport o działalności Straży Miejskiej w Zamościu w 2021 r.

>>> Podczas przebudowy drogi powiatowej Tarnawatka – Wieprzów – Przecinka – Podhorce w miejscowości Wieprzów znaleziono ludzkie kości. Tomaszowska policja i prokuratura przez kilka miesięcy prowadziły śledztwo. 

>>> Gmina Józefów chce w tym roku zrealizować więcej inwestycji, niż pierwotnie planowała. Jakie to inwestycje?

>>> Część mieszkańców gminy Turobin uważa, że konsultacji społecznych odnośnie przywrócenia Turobinowi praw miejskich nie przeprowadzono jak należy. Władze przekonują, że wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa. Dlaczego w tej sprawie doszło do tak dużego zamieszania?

>>> Marta Majewska - burmistrz Hrubieszowa została nagrodzona tytułem Kobieta Charyzmatyczna w ogólnopolskim konkursie pod tą samą nazwą. 

>>> W młodzieżowych mistrzostwach Polski w sumo startowało czworo zawodników UKS Sorga Zamość. Wszyscy wywalczyli medale. 

>>> Zadziwiające gole: Strzałem z odległości około 60 m Michał Towbin przypieczętował zwycięstwo Korony Łaszczów 3:1 nad Spartą Łabunie. 

Więcej artykułów w wydaniu papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

 

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Znowu to samo
Znowu to samo 29.03.2022, 08:15
i Szt znów okazał sięłgarzem

Pozostałe