Papierosy przyleciały z Ukrainy do Polski na... motolotni

  • 04.04.2017, 20:54
  • ak
Papierosy przyleciały z Ukrainy do Polski na... motolotni NOSG
Przemytnicy przetransportowali towar przez granicę, ale pożytku z tego mieć nie będą. Paczki z nielegalnymi papierosami przejęli bowiem strażnicy graniczni z Hrebennego.

To było w nocy 1 kwietnia. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebenne, obserwujący granicę państwową, zauważyli obiekt latający poruszający się na dużej wysokości, który ze Wschodu przemieszczał się w głąb Polski.

Użyli urządzeń do nocnych obserwacji i dzięki temu zlokalizowali punkt, w który pilot motolotni wyrzucił pudła. Było to nieopodal Dąbrowy Tomaszowskiej.

Mundurowi bez trudu dotarli do trzech porzuconych paczek, pełnych ukraińskich papierosów. W sumie skonfiskowali towar wart prawie 40 tys. zł.

Tylko w tym roku funkcjonariusze NOSG nie dopuścili do wprowadzenia na polski rynek wyrobów akcyzowych o wartości ponad 4 mln zł.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe