Chińczycy wybrali Zamość. Będą inwestować!

  • 04.04.2017, 12:51
  • mk
Chińczycy wybrali Zamość. Będą inwestować! UM Zamość
Chińczycy chcieliby wybudować w Zamościu duży ośrodek przetwórstwa owocowo-warzywnego. W ub. tygodniu przedstawiciele spółki Sino Great Wall (Group) Co. LTD i firmy Master Match Investment Limited podpisali z władzami samorządowymi miasta Zamość i gminy Zamość porozumienie w zakresie rozbudowy Zamojskiej Podstrefy Ekonomicznej.

Obecnie Chiny szukają możliwości importu przetworzonych płodów rolnych. Chcą sprowadzać do siebie zdrową żywność dla obywateli klasy średniej. Jednym z ośrodków dostarczających taką żywność mógłby być Zamość. 

Jedna z chińskich spółek doceniła najwyraźniej potencjał rolniczy naszego regionu i dostęp do szerokiego toru, którym można by było transportować towary do Chin.

W ubiegłym tygodniu do Zamościa przyjechał Zhang Xuefeng – prezes pekińskiej spółki Sino Great Wall (Group) Co. LTD oraz Jun Ren – dyrektor firmy Master Match Investment Limitedz siedzibą w Warszawie. Obejrzeli tereny podstrefy ekonomicznej i rozmawiali z samorządowcami o budowie dużego ośrodka przetwórstwa owocowo-warzywnego. Chińczykom spodobały się tereny inwestycyjne w zamojskiej podstrefy ekonomicznej.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ania
ania 04.04.2017, 21:06
Inwestorzy tacy prawdziwi czy tacy jak na "Wkręconych"? :D

Pozostałe