Nowa "Kronika Tygodnia" od wtorku w sprzedaży

  • 21.03.2022, 15:39
  • Red.
Nowa "Kronika Tygodnia" od wtorku w sprzedaży
Od wtorku 22 marca 2022 możecie w kioskach i punktach sprzedaży pytać o nowe wydanie "Kroniki Tygodnia". O czym piszemy?

>>> Zamość pożegnał Witolda Paszta. 

>>> Od 16 marca uchodźcy z Ukrainy mogą wnioskować o wydanie numeru ewidencyjnego PESEL. Ile osób w tej sprawie już obsłużyły gminy i miasta z naszego regionu?

>>> Kino w niespokojnym czasie, czyli relacja z Sacrofilmu.

>>> Czy Zamość to miasto bezpieczne? Jak uważa policja i co myślą o tym radni?

>>> Włodarze miast położonych przy granicy z Ukrainą, w tym Zamościa, Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego, apelują do premiera i prezydenta RP o utworzenie funduszu celowego „Wschodnia Tarcza Antykryzysowa”. 

>>> Zamość: W miejscu domu handlowego Łukasz powstanie pięciokondygnacyjny blok mieszkalny z garażami podziemnymi?

>>> Firma z Tomaszowa chce w gm. Rachanie otworzyć biokompostownię w pobliżu parku, osiedla mieszkaniowego i budowanego nieopodal ośrodka rehabilitacji. Mieszkańcy protestują.

>>> Biłgoraj: Na modernizację szpitala Starostwo Powiatowe pozyskało kilkadziesiąt milionów złotych. Problemem okazała się kwestia własności. Szpital jest wydzierżawiony spółce Arion, a obecnie zarządza nim syndyk. 

>>> Czy powiat hrubieszowski będzie musiał zwrócić dofinansowanie pozyskane z naruszeniem prawa?    

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Partyzant
Partyzant 21.03.2022, 21:39
i przestańcie mi tym gufnem nad głową latać
Partyzant
Partyzant 21.03.2022, 20:45
Wróg u bram wróg u wrót. Zmierzył bym sie z rosyjskim mirem. Nawet podobała by mi się ta ***.
trochę  prawdy
trochę prawdy 21.03.2022, 18:30
Może trochę prawdy. Chociaż o Ukrainie . Bo Polska historia jest tak wypalona wojnami i zaborami że nie jesteśmy w stanie określić swojego pochodzenia. Trochę z podręczników - Szkolne podręczniki uczą, że Ruś Kijowska przyjęła chrzest niedługo po Polsce, że tamtejsze państwo powstało przy niemałym współudziale skandynawskich Waregów. Po pierwsze oba państwa założyły plemiona o… takiej samej nazwie! U podstaw księstwa rządzonego przez Mieszków i Bolesławów stali Polanie. Także na wschodzie, w okolicy dzisiejszego Kijowa, to właśnie Polanie mieli stworzyć zaczątki państwowości. To o Ukrainie . O założycielach wielkiej Rosji i o wikingach, w kolejnym odcinku.

Pozostałe