Zamość: Grali dla Ukrainy

  • 21.03.2022, 08:55
  • wd
Zamość: Grali dla Ukrainy Fot. ZDK Zamość
W sobotę 19 marca w Zamojskim Domu Kultury prawie pięćdziesięciu zawodników brało udział w pojedynku na szachownicy. Każdy swoje zwycięstwo dedykował Ukrainie.

Turniej szachowy pod hasłem  "Sercem z Ukrainą" zorganizowali Zamojski Klub Szachowy i Zamojski Dom Kultury. Udział w nim wzięło 48 zawodników. Grali najlepiej jak umieli, ale nikt nie myślał o pierwszym miejscu. Bo też takiego w tym turnieju nie było. Spotkanie miało inny cel. Podczas niego zbierano pieniądze na wsparcie dla Ukraińców, których dotknęła wojna. 

Zamojscy szachiści zebrali ponad 2700 zł! Wszyscy dostali pamiątkowe statuetki opatrzone flagą Ukrainy (ufundował je Sklep Sportowy SportDruk w Zamościu).

wd

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Taki mam szacunek  do  ukraińców  jak  oni  do  nas
Taki mam szacunek do ukraińców jak oni do nas 21.03.2022, 19:15
Zespół ENEJ też grał ? Hit kiedyś to było https://pl.wikipedia.org/wiki/… A tam synkowie członków UPA sami. Bawcie sie ludziska. Bo chyba przekrętem i prowokacją było nawiązanie do wesołego Kozaka z powieści. Zwłaszcza na to kim byli założyciele.
Taki mam szacunek
Taki mam szacunek 21.03.2022, 19:18
Link sie nie otwiera to - Petro Fedorowycz Olijnyk ps. „Enej”, „Roman”, „Serhij” (ur. 9 lipca 1909 w Mołodyńczach, zm. 17 lutego 1946 koło Rudników na Wołyniu) – ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu[1].

Odbył służbę zasadniczą w Wojsku Polskim, w czasie studiów na Uniwersytecie Lwowskim wstąpił do Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Z zawodu był lekarzem[2].

W 1941 był członkiem grup marszowych, w 1942 był obwodowym przewodniczącym OUN w obwodzie dniepropietrowskim. W 1943 był organizatorem oddziałów Ukraińskiej Powstańczej Armii w rejonie Równego i Krzemieńca, oraz dowódcą Okręgu Wojskowego (WO) UPA Bohun. Dowodził pierwszym atakiem UPA na Mizocz. W latach 1944–1945 był przewodniczącym OUN na Wschodnią Ukrainę, w latach 1945–1946 organizacyjnym referentem OUN Zachodniej Ukrainy.

Według wspomnień świadków „Enej” był znany z bezwzględności i okrucieństwa; m.in. własnoręcznie odrąbywał głowy swoim ofiarom[3][4].

Zginął 17 lutego 1946 r. na Wołyniu w walce z NKWD.

Pozostałe