Usłyszał zarzuty za zabójstwo trzech chłopców

  • 18.03.2022, 16:00
  • News4Media
Usłyszał zarzuty za zabójstwo trzech chłopców policja.pl Radosław K.
Prokuratura przedstawiła zarzuty Radosławowi K. Jest podejrzany o zabicie trzech chłopców. Jeden z nich był jego biologicznym synem.

Poszukiwania mężczyzny trwały sześć dni. Udało się go złapać w czwartek, a wszystko ma związek z makabryczną zbrodnią, do której doszło w Płocku. W mieszkaniu znaleziono ciała trzech chłopców w wieku od 8 do 17 lat. Przyczyną ich śmierci był wstrząs krwotoczny spowodowany głębokimi ranami ciętymi szyi

Policję zaalarmowała koleżanka 17-latka, która nie mogła się z nim skontaktować.

Chłopcami miał się opiekować ojciec najmłodszego – Radosław K. W tym czasie matka była w szpitalu, gdzie opiekowała się chorą na białaczkę 14-letnią córką. 

Świadkowie zeznali, że widzieli, jak mężczyzna wychodzi z domu, wsiada do samochodu i odjeżdża. Policja odnalazła porzucone auto w Wykowie w rejonie Wisły. Najwyraźniej samochód ugrzązł w błocie, a kierowca oddalił się pieszo.

Pod uwagę były brane różne wersje wydarzeń, a policja cały czas szukała mężczyzny. 

– W działaniach cały czas uczestniczy kilkudziesięciu policjantów. Płockich mundurowych wspomagają policjanci z województwa mazowieckiego, a także inne służby. Komunikat o prowadzonych poszukiwaniach podejrzewanego mężczyzny został opublikowany w całym kraju. Do działań poszukiwawczych zaangażowano policyjny helikopter oraz specjalistycznie wyszkolone psy, drony i inne metody technicznego wsparcia poszukiwań. Przyjęto kilka hipotez, które są weryfikowane – informowała podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji.

W piątek 18 marca policja ujawniła, że mężczyzna został ujęty. Stało się to dzień wcześniej na osiedlu Podolszyce w Płocku. Radosław K. został rozpoznany przez policjanta, który był po służbie. Funkcjonariusz wezwał wsparcie, a zatrzymanie było „dynamiczne, mężczyzna nie zdążył podjąć próby ucieczki”.

Przy Radosławie K. znaleziono nóż. Wiadomo też, że mężczyzna był nietrzeźwy – miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Prokuratura właśnie przedstawiła mężczyźnie zarzuty. Chodzi o potrójne zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy będą wnioskowali o tymczasowe aresztowanie Radosława K.

 

 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 18.03.2022, 18:47
I teraz nastąpi;- ogrzewanie bandyty, karmienie bandyty, oświetlanie bandyty, leczenie bandyty, pytanie bandyty, bronienie bandyty. A nie lepiej wygnać go na Białoruś ?
Zawisza  jasny
Zawisza jasny 18.03.2022, 20:36
No ale syna swojego zabić ? Ty jednak Zawisza Ciemny jak ekonomicznie na to patrzysz.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 19.03.2022, 07:24
Nie byłem w takiej sytuacji i nie będę zatem uważam, że do takiego uczynku trzeba mieć rozum putina

Pozostałe